русский корабльнахуй
 
Новини  24 травня 2024 13:09 

Буковинці втратили майже 100 тисяч гривень: шахрайські схеми працюють

підтримай автора: оригінал
27
422
0
Довірливі буковинці повідомляють аферистам дані особистих карток
Минулої доби п'ятеро буковинців стали жертвами шахраїв. Буковинці втратили майже 100 тисяч гривень
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Учора, 23 травня, із повідомленням про шахрайські дії до поліції звернувся 42-річний житель Чернівецького району. Чоловік розповів поліцейським, що невідомі особи, незаконно отримали доступ до його інтернет-банкінгу та перерахували понад 58 тисяч гривень.
Того ж дня жертвою шахраїв стала 28-річна чернівчанка. Буковинка розповіла працівникам поліції, що в одній із соціальних мереж шахраї «зламали» акаунт знайомої та під приводом позики заволоділи 4 тисячами гривень.
Жителька с. Старі Бросківці розповіла правоохоронцям, що до неї зателефонував нібито працівник банку та запропонував допомогу в користуванні картковим рахунком. У подальшому співрозмовник дізнався у заявниці конфіденційну інформацію, після чого з її банківської картки зникло 10 тисяч гривень.
Також внаслідок протиправних дій шахраїв свої кошти втратили двоє жительок обласного центру. У 68-річної жінки з карткового рахунку зникла понад 21 тисяча гривень, а у 31-річної – 5 тисяч гривень.
Відомості про факти незаконного заволодіння коштами громадян поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.
Поліція Чернівецької області вкотре закликає громадян не втрачати пильності та нагадує прості правила, що допоможуть вберегти гроші від злочинних посягань:
  • ніколи й нікому не повідомляйте особисті дані (номер паспорта, індивідуальний податковий номер, паролі та секретні коди до картки та з SMS-повідомлень);
  • не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів;
  • якщо ви отримали повідомлення про якісь проблеми з банківським рахунком, зверніться безпосередньо у відділення банку або за номером служби підтримки, який зазначено на картці або офіційному сайті фінансової установи;
  • використовуйте лише перевірені інтернет-ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим.