русский корабльнахуй
 
Здоров'я  27 листопада 2024 23:57 

Протизапальна спеція: обов'язково додавайт її до страв

підтримай автора: оригінал
8
390
0
Така спеція, як куркума допоможе зняти запалення.
Запалення - це, по суті, спосіб захисту організму від шкідливих факторів, як-от інфекції чи травми, пише Eating Well.
"Імунна система ініціює запальну реакцію, збираючи імунні клітини в ушкодженій ділянці, щоб вилікувати її або побороти інфекцію", - зазначає дипломований дієтолог-нутриціолог Шеннон Костелло. За її словами, це природний спосіб самовідновлення організму. Однак відомо, що довгострокове або хронічне запалення і зовсім може завдати шкоди організму. Зокрема, призвести до серцево-судинних захворювань, порушень обміну речовин, раку, захворювань суглобів і багатьох інших.
Вона містить сполуку під назвою "куркумін", яка відповідає за її протизапальні та антиоксидантні властивості. Є багатообіцяючі дослідження, які говорять про те, що куркумін безпосередньо діє як "щит" для здорових клітин під час запальної реакції.
Ба більше, існує сильна кореляція між куркуміном і зменшенням запалення. У дослідженні також пояснюється, що куркумін впливає на кілька запальних шляхів і може бути корисним як частковий фрагмент у лікуванні запальних захворювань, таких як артрит і псоріаз.
Крім того, куркумін може відігравати роль у поліпшенні рівнів С-реактивного білка (CRP), який, за словами Костелло, є білком крові, що підвищується у відповідь на запалення. Це важливо мати на увазі, оскільки високий рівень CRP у крові може бути маркером хронічного запалення.
Одне з обмежень полягає в тому, що кількість куркуміну, необхідна для значного впливу на запальне захворювання, імовірно, є надто великою, щоб отримати її тільки з продуктів харчування, таких як куркума. Найефективнішим засобом лікування може стати добавка.
Коли ви їсте страви з куркумою, не зайвим буде додати в страву маленьку щіпку меленого чорного перцю. Піперин, основний активний компонент чорного перцю, допомагає збільшити біодоступність куркуміну (кількість сполуки, яку може засвоїти ваш організм), йдеться в іншому дослідженні.
Редактор: Людмила Осадчук
27-11-2024, 23:57

Схоже


20 вересня 2024 01:30 
Здоров'я Що їсти восени, щоб не хворіти: 5 найкращих продуктів для зміцнення імунітету

24 грудня 2024 09:00 
Новини України Гарні привітання на Святвечір: яскраві листівки, які варто відправити рідним 24 грудня

11 вересня 2024 15:00 
Новини України Які продукти можуть відновити хвору печінку

28 жовтня 2024 01:15 
Новини України Для насиченого смаку страв: як зробити домашні кубики бульйону

29 вересня 2024 14:19 
новини Найкращі спеції до кави: лікарі назвали приправи, які омолоджують організм і знижують холестерин