Короткі прогулянки з зупинками для відпочинку потребують більших витрат енергії, ніж безперервна ходьба. Тобто, вам не обов'язково довго і нудно прогулюватись, аби худнути.
Науковці пояснили, що для початку ходьби потрібно більше енергії, ніж на пізніх етапах прогулянки, коли тіло вже розігрілося. Висновки опублікували в журналі Proceedings of the Royal Society B.
У експерименті взяли участь 10 здорових добровольців, які бігали на доріжці, ходили й підіймалися сходами. Увесь цей час за ними спостерігали та робили потрібні заміри різних показників. Тренування мали різну інтенсивність і тривали від 10 секунд до 4 хвилин.
Зокрема, вимірювали темп ходьби учасників, аби визначили, які енергетичні витрати учасників під час коротких і довгих прогулянок.
"Коли ми ходимо короткими проміжками, ми споживаємо більше кисню і витрачаємо більше енергії, щоб подолати ту саму відстань", – зазначив автор дослідження Франческо Лучано.
Він привів у приклад автомобіль, який споживає більше пального упродовж перших кількох кілометрів, ніж потім. За словами науковця, такий же процес відбувається і з людським організмом.
Скільки енергію людина витрачає на ходьбу
Учені встановили, що ходьба або підйом по сходах по 10 – 30 секунд вимагає на 20 – 60% більше кисню, ніж подолання тієї ж відстані за один безперервний сеанс. Тобто, людина витрачає більше енергії, хоч і не так довго перебуває у русі.
Імовірно, на початку кожної прогулянки організм витрачає більше енергії, щоб розігнатися, ніж наприкінці вправи, коли тіло вже ефективно рухається.
Отже, краще ходити й зупинятися, щоб потім знову починати йти, ніж безперервно рухатися.
Перспектива відкриття
Ці дані можуть допомогти медикам у розробці програм реабілітації для людей з обмеженою мобільністю, зокрема тих, хто переніс інсульт. А також будуть корисними для людей, які намагаються схуднути чи підтримують фізичну форму.
"Розуміння енергетичних потреб під час коротких прогулянок може допомогти нам просувати фізичну активність у більш інклюзивний спосіб", – додає Лучано, маючи на увазі людей літнього віку, або з обмеженими можливостями.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Редактор: Євгеній Пірожков
19-10-2024, 01:30