русский корабльнахуй
 
Новини Чернівців  15 липня 2024 19:25 

Не ставити на балконі і не перевищувати норми шуму: міськрада Чернівців оприлюднила правила користування генератором

підтримай автора: оригінал
12
1.3k
0
Існує низка правил для застосування генераторів в умовах сьогодення.
Чернівецька міська рада оприлюднила правила користування генератором на території Чернівецької міської територіальної громади, яких неухильно потрібно дотримуватись в умовах блекауту.
Розташування
Генератор має розміщуватись на рівні місцевості, ззовні біля будинку, на відстані 6 метрів, бажано на грубому антивібраційному гумовому килимку, у приміщенні із вентиляцією, обов’язково із спеціально обладнаним навісом, для уникнення потрапляння вологи, дощу, снігу та сонячних променів у прилад. Хоча не виключається можливості встановлення генератора біля будівлі без вікон, на відстані 1 метру.
Забороняється розміщувати генератор на балконі, шляхом підвішування на стіну будинку, на горищі будинку, на зупинках громадського транспорту, на сходових клітках, у під’їздах, всередині квартир чи інших приміщень, у підвалах, у місцях, які перешкоджають руху пішоходів тощо.
Приміщення, у яких розміщується електроустановки, що створюють шкідливі виробничі фактори, повинні відповідати вимогам діючих санітарних
Зберігання палива для генератора
Пальне має зберігатись у спеціальній каністрі, на відстані 10 метрів від автомобілів та будівель, подалі від скупчення людей із спеціальним навісом.
Слід мати відро з піском чи землею, на випадок виливання палива, щоб засипати його локалізацію.
Читайте також: Клічук розповів, чи будуть штрафувати за шум від генераторів уночі
Шумоізоляція генератора
Допустимі рівні звуку, затверджені наказом МОЗ від 22 лютого 2019 року №463:
в приміщенні житлових будинків – 35-55 вдень та 25-35 дБА вночі;
на території житлової забудови – 50-60 вдень дБА та 40-50 дБА вночі.
Генератори мають бути оснащеними спеціальною конструкцією (дефлектором звуку), йдеться про примітивну конструкцію із 4 аркушів фанери, яка негерметична, тому перегрів установці не загрожує. Також такий прилад можна обкласти мішками із піском на відстані 1 метра.
Заземлення генератора
Для можливості запобігання перенавантаження та коротких замикань необхідно здійснити заземлення генератора. Коли генератор не заземлений, стає можливим накопичення статичного заряду, що призводить до займання або навіть ураження електричним струмом.
Облаштування генераторів у історичній частині міста
Враховуючи вузькі тротуари у цій частині міста необхідно розташовувати прилад на задньому дворі будівлі, для можливості безперешкодного пересування пішоходів.
Викид шкідливих речовин
Саме під час згоряння палива у генераторі утворюється чадний газ – дуже небезпечна речовина без запаху чи кольору. Коли людина отруюється чадним газом, то не помічає цього, тому може загинути, якщо їй вчасно не надати допомогу. Симптомами отруєння чадним газом є головний біль, запаморочення та втома, утруднене дихання, задишка, сухий кашель, нудота та втрата свідомості.
У разі загорання генератора кожний громадянин зобов'язаний:
При можливості знеструмити генератор;
Негайно повідомити службу ДСНС за тел. "101" та назвати адресу знаходження генератора, особисті дані заявника (прізвище);
Вжити заходів, при можливості, гасіння місця локалізації вогню;
При необхідності викликати аварійно-рятувальні підрозділи та бути готовим їх зустріти, для швидкого орієнтування на місці виникнення пожежі.
Суворо забороняється:
Переобладнувати генератор, додавати елементи в його конструкцію;
При роботі генератора відкривати кришку паливного баку та заправляти його паливом, не дочекавшись його охолодження.
Розміщувати генератор у місцевості без вентиляції, із скупченнями людей, а також поруч з легкозаймистими, вибухонебезпечними матеріалами;
Змішувати паливо-мастильні матеріали.
Заборонено обʼєднувати генератори у ланцюг.
Забороняється підключати бензогенератори до електричної розетки.
Редактор: Людмила Осадчук
15-07-2024, 19:25