Скрин-шот з сайту
Одним із найважливіших символів Різдва є різдвяна зірка. Її поява на вечірньому небі 24 грудня символізує початок святкування. Саме з миті сходження першої зорі більшість українців сідають за святковий стіл.
У 2024 році «різдвяною зорею» стане Венера, яку можна буде побачити неозброєним оком одразу після заходу Сонця. Найраніше вона засяє на сході України, зокрема на Луганщині, о 15:31, а найпізніше — на Закарпатті, о 16:39. На Буковині зоря засяє о 16:26, пише Медіа агентство АСС з посиланням на журнал universemagazine.
Біблійна історія про зірку
Згідно з Біблією, три волхви побачили на сході зірку, яка вказувала їм шлях до місця народження Ісуса Христа. Цей образ глибоко закарбувався у християнській традиції, хоча в самому тексті Святого Письма не йдеться про точний опис явища.
Вчені та історики впродовж століть намагалися знайти пояснення, що саме могла символізувати Вифлеємська зірка — чи це була нова, комета, чи рідкісне сполучення планет.
Символіка зірки у святкових традиціях
Різдвяна зірка стала одним із головних атрибутів свят. Вона прикрашає верхівку ялинки та є центральним елементом у традиціях колядників. На різдвяні свята в Україні колядники носять велику восьмикутну зірку, що символізує народження спасителя.Ці традиції відрізняються залежно від регіону.