русский корабльнахуй
 
Новини Чернівців  24 грудня 2024 10:50 

Святвечір на Буковині: коли зійде перша зірка в Чернівцях

підтримай автора: оригінал
3
4.8k
0
Одним із найважливіших символів Різдва є різдвяна зірка. Її поява на вечірньому небі 24 грудня символізує початок святкування. Саме з миті сходження першої зорі більшість українців сідають за святковий стіл. У Чернівцях перша зоря засяє о 16:26, повідомляє Universe space tech.
У 2024 році "різдвяною зорею" стане Венера, яку можна буде побачити неозброєним оком одразу після заходу Сонця. Найраніше вона засяє на сході України, зокрема на Луганщині, о 15:31, а найпізніше — на Закарпатті, о 16:39.
Біблійна історія про зірку
Згідно з Біблією, три волхви побачили на сході зірку, яка вказувала їм шлях до місця народження Ісуса Христа. Цей образ глибоко закарбувався у християнській традиції, хоча в самому тексті Святого Письма не йдеться про точний опис явища.
Картина Жана Фуке "Поклоніння волхвів" (XVI ст.) зображує біблійну сцену. У верхньому правому куті ми бачимо яскраву зорю, яка, зазвичай, асоціюється з Вифлеємською, що привела мудреців до Ісуса. Цікаво, що на задньому плані художник зобразив замок і солдатів, що може бути натяком на реальну історичну подію — битву при Кастійоні, яка відбулася у 1453 році.
Наприклад, слова "зірка… зупинилася над місцем, де було Немовля", вказують на те, що це могло бути не стільки астрономічне явище, скільки прояв Божої сили.
Вчені та історики впродовж століть намагалися знайти пояснення, що саме могла символізувати Вифлеємська зірка — чи це була нова, комета, чи рідкісне сполучення планет.
Повір'я та традиції
Святвечір - одне з головних свят у церковному календарі. Протягом цілого дня нічого не їли, а тільки після появи першої зірки можна сідати до святкового столу та починати трапезу.
Традиційно на Різдвяний святвечір готують 12 пісних страв - за кількістю апостолів Христа. Серед них на столі мають обов'язково бути кутя та узвар із сухофруктів.
Одна з найвеселіших різдвяних традицій – колядки. На Святвечір молодь переодягалася у різноманітні костюми та ходили по хатах колядувати. Не впустити колядників вважалося поганою прикметою – з дому піде удача, і навпаки, зустріч колядників обіцяє достаток та процвітання.
Для вечері одягали одяг будь-якого кольору, крім чорного.
Наші пращури вірили, що сміття сьогодні не можна виносити, а можна тільки після Різдва. Тому відходи збирали, лишали, а потім спалювали.
Цього дня ​​не можна шити та займатися рукоділлям, оскільки це обіцяє нещастя. Не можна також лаятися, сперечатися, підвищувати голос, займатися важкою роботою та відмовляти в допомозі.
Редактор: Євгеній Пірожков
24-12-2024, 10:50

Схоже


24 грудня 2024 12:07 
СТАТТІ О котрій у Чернівцях та на Буковині з’явиться перша зірка на Святвечір СТАТТІ

24 грудня 2024 12:00 
Чернівці Коли засяє перша зірка над Буковиною на Святвечір 24 грудня

24 грудня 2024 09:00 
Новини України Гарні привітання на Святвечір: яскраві листівки, які варто відправити рідним 24 грудня

17 грудня 2024 23:59 
Новини України Святвечір 2024: історія свята, найважливіші традиції

24 грудня 2024 14:39 
Новини України Чому для різдвяного столу готують кутю: страва має символічне значення