Продукти, на яких з'явилася пліснява, стають джерелом мікотоксинів, отруйних речовин, які можуть спричинити сильне отруєння.
Лікарі розставили усі крапки над "і" у питанні появи цвілі на продуктах, інформує Ukr.Media.
На жаль, вони не зникають навіть після термічної обробки, тому варто бути обережнішими. Найбільша шкода, яку можуть завдати мікотоксини, — спровокувати розвиток раку печінки. Лікування цей вид онкології піддається вкрай рідко.
Є категорії продуктів, у яких накопичується найбільше мікотоксинів у разі цвілі. Це бобові (особливо квасоля та горох), арахіс, кава та какао. Якщо на зернах або горіхах з'явилася пліснява, ігнорувати її точно не варто — продукт повинен вирушити у відро для сміття.
Часто грибок з'являється на кірці хліба. У цьому випадку багато хто просто зрізає уражену частину і продовжує далі їсти буханець. Однак медики застерігають від такої помилки: навіть якщо на хлібі зовсім небагато цвілі, його краще викинути, оскільки він весь становить небезпеку для людини. Те саме і з виноградом: враховуючи, як щільно ягоди ростуть на гроні, досить складно визначити, напевно, скільки з них уражені пліснявою насправді. Наступного разу, коли побачите зелень на ягодах, без жалю викидайте.
На думку деяких фахівців, можна врятувати деякі тверді продукти: сири, наприклад, пармезан, сиров'ялену ковбасу, деякі овочі (капусту, болгарський перець, моркву). У тому випадку можна обрізати уражену частину, відступивши 1-2 сантиметри — після цього продукт знову придатний у їжу.
Редактор: Людмила Осадчук
4-12-2024, 20:21