Там проводитимуть психологічні тренінги, семінари, творчі та кулінарні майстер-класи, інтерактивні ігри, кіновечори, родинні фотосесії, екскурсії.
У Чернівцях відкрили простір для татів та чоловіків «ТатоХаб» («хаб» – осередок з англійської). Там вони зможуть дізнатися більше про виховання і догляд за дітьми.
Крім цього, це має посприяти формуванню здорових стосунків у родині.
У «ТатоХабі» проводитимуть психологічні тренінги, семінари, творчі та кулінарні майстер-класи, інтерактивні ігри, кіновечори, родинні фотосесії, екскурсії.
Також у планах є відкриття «ТатоШколи». Там як чинні, так і майбутні тати навчатимуться відповідальному батьківству.
Директорка Департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе розповіла «Шпальті», що в місті є декілька просторів для жінок і дівчат. Однак для чоловіків схожих хабів раніше не відкривали.
«Сьогодні є потреба в тому, щоб підтримувати татів. Навіть жінки, які приходять до наших хабів, кажуть: “У нас є чоловіки. Чому для них не відкривають просторів?”», – каже Наталія Фрунзе.
Наталія Фрунзе
Багато чоловіків наразі воює, веде далі директорка Департаменту соціальної політики Чернівецької міськради. Коли вони повертаються додому – є ймовірність того, що загубиться «нитка зв’язку» тата із сім’єю.
«Чоловікам буде необхідна допомога психологів. Найголовніше – це спілкування дитини з татом. Треба відходити від стереотипу, що дитиною має займатися лише мама. Це справа обох. Сподіваюся, що цей хаб стане своєрідним містком для зміцнення стосунків у сім’ях», – резюмує Наталія Фрунзе.
Старша менеджерка проєктів Шведського агентства міжнародного розвитку Маріанн фон Мальмборг, яка координує проєкти співпраці України та Швеції у сфері прав людини та гендерної рівности, розповіла, що її країна була однією з перших, де розпочалися феміністичні рухи.
Маріанн фон Мальмборг (ліворуч)
«Ми славимося своєю гендерною рівністю. Через російсько-українську війну є зміни в цьому питанні, бо міняються ролі татів і мамів. UNFPA (Фонд ООН у галузі народонаселення – ред.) намагається допомогти вирішити ситуації у цій царині. Рада, що відкривають такі простори для чоловіків, що працюють зі справжніми проблемами в суспільстві. Це дуже надихає», – каже Маріанн фон Мальмборг.
Фото Ігоря Константинюка