Це простір для татів та чоловіків, які хочуть дізнатися більше про виховання, піклування та догляд за дітьми, а також сприяти формуванню здорових стосунків у родині.
Простір вдалося відкрити за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, як і багато інших сервісів, котрі вже працюють у місті, пише Медіа агентство АСС. Донорами та партнерами також стали організація Sida та Посольство Швеції в Україні.
«ТатоХаб» буде об’єднувати та допомагати татусям-ветеранам, татусям, які мають дітей з інвалідністю, батькам, які в пошуках прихистку та змушені були залишити свій дім. У цьому просторі надається навчання майбутнім татам та тим, хто хоче покращити свої навички батьківства, як виховувати дитину та зберігати її психологічний стан.
Також проводитимуть безкоштовні психологічні консультації та групові сесії для татусів, зокрема й для ветеранів та родин військовослужбовців, які вимушені жити в постійному стресі та страху за близьких людей.
«Цей хаб є не лише простором. Це програма для чоловіків, які роблять жінок щасливими. Це про щастя під час війни. Починалось все як боротьба з гендерними стереотипами. І дослідження показали, що 80% опитаних чоловіків шкодують, що мало були з дітками. Причин багато – але це точно нас і дитину позбавляє радості. «Татохаб» вийде за рамки цих стін, і піде в парки, на риболовлю, майданчики. Воно вирішить проблему кращого батьківська і багато психологічних проблем. Це щастя у чотири руки», - сказав Павло Замостьян, заступник Представника UNFPA в Україні.
Тут будуть планувати заходи для татусів з дітьми та їхніх сімей, змагання з різних видів спорту, залучення дітей та батьків до спільних хобі. Крім воркшопів, будуть і творчі та кулінарні майстер-класи, інтерактивні ігри, кіновечори, родинні фотосесії, екскурсії.
Головна мета проєкту – залучати татів до різних форм змістовного дозвілля з дітьми, допомагати їм налагоджувати комунікацію між собою, будувати гармонійні стосунки.