Поліцейські вкотре наголошують на дотриманні правил онлайн-безпеки Аферисти у різний спосіб дізналися конфіденційну інформацію про банківські рахунки заявників та заволоділи їхніми коштами. Співробітники поліції проводять заходи для встановлення зловмисників та притягнення їх до кримінальної відповідальності. Закликаємо громадян не розголошувати свої персональні дані та не переходити за підозрілими посиланнями.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Учора, 15 листопада, до Чернівецького райуправління поліції звернулася 47-річна місцева жителька. Заявниця розповіла, що їй зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Під час спілкування псевдобанкір випитав у жінки реквізити її карткового рахунку. В результаті чого з рахунку чернівчанки було перераховано майже 8000 гривень.
49-річний житель Дністровського району потрапив у шахрайську пастку, під час продажу мопеда в інтернеті. Чоловік перейшов за фішинговим посиланням для нібито перерахунку коштів та ввів реквізити банківського рахунку. Після чого отримав сповіщення про перерахування майже 39 тисяч гривень на невідомий рахунок.
Ще однією жертвою шахраїв став 48-річний житель міста Кіцмань. За невідомих обставин, аферисти перерахували з банківської картки буковинця понад 12 тисяч гривень.
Співробітники поліції внесли відомості про факти незаконного заволодіння коштами громадян до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Поліцейські вкотре наголошують на дотриманні основних правил онлайн-безпеки:
- не розголошуйте своїх персональних даних і конфіденційної інформації про банківські рахунки;
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- не вводьте конфіденційну інформацію чи реквізити карткових рахунків на підозрілих сайтах.
Якщо ви все ж таки стали жертвою аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію «102».