русский корабльнахуй
 
Новини  12 листопада 2024 11:01 

За добу інтернет-аферисти видурили у пʼятьох буковинців майже пів мільйона гривень

підтримай автора: оригінал
6
400
0
Поліцейські вкотре наголошують громадянам на дотриманні правил онлайн-безпеки Загальна сума збитків, завданих заявникам, становить маже 452 тисячі гривень. Співробітники ГУНП в Чернівецькій області закликають громадян недовіряти незнайомцям, а також в жодному випадку не розголошувати інформацію, яка стосується банківських рахунків.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Учора, 11 листопада, до Чернівецького районного управління поліції із повідомленням про шахрайські дії звернувся 54-річний місцевий житель. Заявник розповів правоохоронцям, що йому зателефонував незнайомець, який представився працівником банку. Під приводом надання допомоги у виготовлені електронного ключа, співрозмовник увійшов в довіру до чоловіка та дізнався конфіденційну інформацію для входу в інтернет-бангінг. У подальшому з картки чернівчанина було перераховано 109 тисяч гривень на невідомі рахунки.
Ще однією жертвою псевдобанкірів став житель с. Вашківці Дністровського району. Шахраї, незаконним шляхом отримали доступ до банківської картки буковинця, збільшили кредитний ліміт та перерахували понад 74 тисячі гривень.
Цього ж дня 58-річний житель с. Іванківці та 46-річна жителька с. Шипинці втратили свої кошти перейшовши за фішинговими посиланнями, де шахраї пропонували додаткову грошову допомогу. Аферисти протиправним шляхом дізналися у буковинців конфіденційну інформацію, внаслідок чого з банківської картки чоловіка було перераховано понад 56 тисяч гривень, а у жінки – понад 182 тисячу гривень.
Також в шахрайську пастку потрапила 34-річна жителька Дністровського району. Продаючи товар в інтернеті, жінка отримала повідомлення від потенційного покупця, який надіслав фішингове посилання для нібито успішного зарахування коштів. Перейшовши за шахрайською інтернет-адресою, буковинка вказала реквізити банківської картки, після чого виявила відсутність майже 30 тисяч гривень.
Відомості про факти незаконного заволодіння коштами громадян поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.
Поліцейські вкотре наголошують громадянам на дотриманні правил онлайн-безпеки. Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, які вам надходять від незнайомців. Купуйте і продавайте лише на перевірених сайтах, не переказуйте кошти невідомим людям та не надавайте особистих даних, які стосуються ваших банківських рахунків.
Не довіряйте дзвінкам від псевдобанкірів, а тим паче не розголошуйте конфіденційну інформацію. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті – негайно телефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки та блокуйте її.