русский корабльнахуй
 
Новини  02 листопада 2024 15:54 

За добу інтернет-аферисти видурили в пʼятьох буковинців понад 400 тисяч гривень

підтримай автора: оригінал
6
264
0
Правоохоронці вкотре наголошують на дотриманні основних правил онлайн-безпеки Використовуючи різні шахрайські схеми, аферисти заволоділи майже 433 тисячами гривень. Наразі правоохоронці проводять заходи для встановлення зловмисників та притягнення їх до кримінальної відповідальності. Закликаємо громадян не розголошувати свої персональні дані та не переходити за підозрілими посиланнями.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
До Чернівецького райуправління поліції звернувся 26-річний житель Вижницького району. Заявник розповів, що в період з травня по жовтень невідома особа заволоділа його грошима. Чоловік хотів придбати товари для військових та перерахував понад 353 тисячі гривень на рахунок нібито продавців, однак досі не отримав бажані покупки.
46-річна жителька Дністровського району також потрапила шахрайську пастку, під час покупки мобільного телефона в інтернеті. Жінка перейшла за фішинговим посиланням на нібито сторінку онлайн-магазину та ввела реквізити свого банківського рахунку. Після чого з її рахунку зникло 23 тисячі гривень.
Ще двоє жительок Чернівців потерпіли від аферистів, під час оформлення додаткової грошової допомоги. Обидві жінки побачили оголошення в соціальній мережі про можливість отримання соціальної виплати. Перейшовши за посиланнями в оголошеннях, чернівчанки ввели реквізити своїх банківських рахунків, а в подальшому виявили списання коштів з їхніх карток. Таким чином шахраї перерахували з рахунку 57-річної жінки майже 35 тисяч гривень, а з картки 46-річної – 10 тисяч гривень.
Ще однією жертвою шахраїв стала 30-річна жителька міста Новоселиця. За невідомих обставин, аферисти перерахували з банківської картки буковинки понад 12 тисяч гривень.
Співробітники поліції внесли відомості про факти незаконного заволодіння коштами громадян до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Правоохоронці вкотре наголошують на дотриманні основних правил онлайн-безпеки:
- не перераховуйте гроші на невідомі рахунки;
- під час покупок в інтернеті користуйтеся післяплатою;
- не розголошуйте своїх персональних даних і конфіденційної інформації про банківські рахунки;
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- не вводьте конфіденційну інформацію чи реквізити карткових рахунків на підозрілих сайтах;
- довіряйте інформації про соціальні виплати тільки на офіційних сайтах установ і організацій.
Якщо ви все ж таки стали жертвою аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію «102».