На реалізацію проєкту у громади пішло два роки
У Хотинській лікарні встановили сонячну електростанцію. Встановлена електростанція дозволить економити близько 154000 кВт*год/рік, що становить 35-40% споживання. До реалізації проєкту Хотинська громада йшла два роки. Залишилося налагодити електростанцію і запустити.
Про це повідомив мер Хотина Андрій Дранчук.
"Неймовірно радію: уперше реалізовуємо в громаді масштабний грантовий проєкт у сфері відновлюваної енергетики вартістю близько 4 мільйонів гривень! А саме – встановлення сонячної електростанції у Хотинська багатопрофільна лікарня
Це один з найбільших наших комунальних закладів з найвищим споживанням електроенергії протягом року, що потребує великих затрат на енергоносії. Нагадаю, наша лікарня визначена кластерною в області, облаштовано сучасний центр реабілітації, тож кількість пацієнтів та наданих послуг зростає. Заклад працює цілодобово, у режимі 24/7", - написав Андрій Дранчук.
Встановлена електростанція дозволить економити близько 154000 кВт*год/рік, що становить 35-40% споживання.
"Результати вражають:
близько 270 сучасних фотоелектричних панелей встановлено на покрівлі двох корпусів лікарні; генеруюча потужність сонячної електростанції – 150 кВт, розрахункова економія електроенергії – близько 154000 кВт*год/рік, що становить 35–40% споживання. Отже, облаштована сонячна електростанція допоможе суттєво економити кошти громади на оплату енергоносіїв! Велика подяка усім партнерам, енергоменеджерам і фахівцям", - додав Дранчук.До реалізації проєкту Хотинська громада йшла два роки. Залишилося налагодити електростанцію і запустити.
"Нагадаю, ще у грудні 2022 року підписали угоду з ГО Екоклуб, а у 2023 році стали переможцями конкурсу з відбору проєктних заявок. Далі: праця з грантодавцями, фахова експертиза, обстеження, підготовка документації… І ось цього року – реалізація проєкту. Вже все встановлено, залишилося налагодження і запуск", - резюмував мер Хотина.