Вирощування салату на підвіконні достатньо проста справа, для якої необхідно знати кілька корисних нюансів.
Салат все частіше вирощують в домашніх умовах. Культура достатньо швидко росте, вона не вимоглива у догляді та спроможна урізноманітнити безліч страв. Про це пише NV.
Які салати та ґрунт підходять для вирощування вдома
Для вирощування на домашньому підвіконні найкраще підходять листові різновиди культури.
Салат добре росте в універсальному покупному ґрунті, а також у сумішах, що призначені для вирощування овочів. Серед ґрунту власного приготування найкращим вважається зроблений з суміші кокосового волокна та біогумусу у пропорції 2:1, а також з дернової землі та перегноєм 1:1.
Як правильно сіяти салат в домашніх умовах
На дно горщиків, де буде рости салат необхідно покласти дренаж, щоб його коріння не виштовхувало землю.
Сіяти салат можна довільно, коли проросте, проріджувати за потребою. Насіння салату має бути у землі не глибше пів сантиметра.
Посіяне насіння необхідно закрити землею, обприскати водою з розпилювача, накрити плівкою та поставити у тепле місце. Через чотири-п'ять днів воно має прорости.
Як доглядати за салатом на підвіконні
Як тільки з землі показалися перші сходи салату, необхідно зняти плівку та поставити горщики на підвіконня, ближче до світла.
Поливати салат необхідно через день-два, якщо повітря у приміщенні сухе, його необхідно додатково обприскувати водою.
Над горщиками з салатом необхідно встановити лампи для додаткового освітлення. Вони повинні бути на 60 м вище горщиків та горіти від двох до п’яти годин на день. Стільки часу необхідно для того, щоб компенсувати нестачу природного денного світла.
Салат, за необхідності, можна проріджувати. Вперше, через сім днів, вдруге, після появи двох-трьох повноцінних листків.
Коли можна збирати врожай салату
Салат росте протягом двадцяти, двадцяти п’яти днів, але треба враховувати, що через чотири тижні він може почати випускати квітконоси, в цей період його вже пізно збирати. Салат, що дозрів необхідно вирвати з ґрунту з корінням, а на його місце можна посадити наступний врожай.
Редактор: Катерина Ковальова
18-10-2024, 00:30