Платформа зініційована Президентом України дозволяє бізнесу компенсовувати кредитні кошти, витрати на обладнання, працевлаштовувати робітників, інвестувати гроші.
У Чернівцях розпочав роботу регіональний майданчик для комунікації бізнесу із представниками місцевої влади. Покращення економіки краю для допомоги ЗСУ є пріоритетом регіональної ОВА, пише Медіа агентство АСС.
Платформа «Діалог влади та бізнесу» створена за дорученням Володимира Зеленського. Саме вона покликана оперативно вирішувати проблемні питання.
«Наше головне завдання - покращити економічний та інвестиційний клімат в області, збільшити кількість нових підприємств та розширення виробництв, покращення динаміки надходжень до місцевих бюджетів тощо. Забезпечити ефективне виконання цих завдань можемо лише у багаторівневій і системній комунікації із бізнесом. Щотижня проводитимемо відкриті онлайн-зустрічі з підприємцями краю. Зустрічатимемося й офлайн форматі – на регіональних щоквартальних форумах за участі представників підприємств краю, профільних міністерств відповідно до запиту, очільників громад», - зазначив Руслан Запаранюк, начальник Чернівецької ОВА.
Зараз в області працює сім програм підтримки місцевого бізнесу. Економіка краю показує динаміку та приріст, навіть попри важкий воєнний період. У 2023 році надходження у держбюджет з усіх суб’єктів господарювання області склало 18,7 млрд грн, тоді як у 2021 році ця сума становила лише 9,2 млрд грн.
«За всеукраїнськими грантовими проєктами єРобота в області отримано грантів на 175 млн грн, і 135 млн грн у напрямку переробної промисловості. Загалом понад 300 млн грн з 2022 року наш місцевий бізнес отримав. За це вони найняли понад 1500 осіб на роботу. Це дуже позитивний показник. У 2024 році запущена система грантової підтримки для ветеранів. 28 ветеранів уже цим скористались. Вони почали різну діяльність: тваринництво, рослинництво, кав’ярню хтось відкрив, продаж квітів. Цього тижня запрацював і національний кешбек, аби збільшити надходження в бюджети і підтримати місцевого виробника», - додала Альона Атаманюк, перша заступниця начальника Чернівецької ОВА.
Сім регіональних програм підтримки місцевого бізнесу дали результат: придбане нове обладнання, створені нові робочі місця, забезпечення альтернативними джерелами енергії.
Підтримка бізнесу полягає у тому, що влада компенсує частину або повністю відсоткову ставку, знижує кредит, повертає вартість обладнання, допомагає з житлом для військових, ветеранів та ВПО, дає пільги для виробників дронів, РЕБів та іншої оборонної продукції.
У цю п’ятницю представники буковинського бізнесу зустрінуться з владою в онлайн-форматі та будуть говорити про бронювання працівників, визнання підприємства критичним та про комунікацію з ТЦК та СП.