Вчені перевірили, яка доза вітаміну D благотворно впливає на здоров'я серця і знижує ризик гіпертонії, діабету та атеросклерозу. Людям з дефіцитом вітаміну D, нормальною масою тіла або з незначним надлишком ваги, а також людям старше 50 років буде особливо корисно його вживати.
Як добавки вітаміну D впливають на здоров'я серця, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Strona Zdrowia.
Як добавки вітаміну D впливають на здоров'я серця?
Хоча відомо, що вітамін D зменшує запалення та сприяє здоров’ю кісток і роботі м’язів, попередні дослідження дали суперечливі результати щодо його впливу на здоров’я серця.
"Хоча є багато досліджень, які показують зв’язок між споживанням вітаміну D і меншим ризиком серцево-судинних захворювань, пряма причина і наслідок все ще відсутні. Крім того, хоча низький рівень вітаміну D у сироватці крові пов’язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, залишається незрозумілим, чи є він причиною, чи сприяє хворобі серця, чи радше є наслідком хвороби серця", - сказала Джейн Морган, доктор медичних наук, кардіолог.
З цієї причини вчені з Китаю та Сполучених Штатів детально проаналізували 99 досліджень, опублікованих до березня 2024 року про вплив добавок вітаміну D на фактори. У них взяли участь 17 656 учасників з різних куточків світу.
Яка доза вітаміну D захищає серце знижує артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину?
Дослідники виявили, що прийом середньої дози 3320 міжнародних одиниць (МО) вітаміну D на день, або близько 83 мікрограмів, пов’язаний з кількома важливими перевагами для здоров’я серця та кровообігу.
Ці переваги включали:
зниження систолічного і діастолічного артеріального тиску;
зниження рівня загального холестерину;
зниження глікованого гемоглобіну A1c (HbA1c – маркер діабету 2 типу);
зниження рівня глюкози в крові натщесерце, зниження рівня інсуліну в крові натще.
Добавка цієї дози вітаміну D принесла найбільшу користь людям зі Сходу, з нижчим рівнем вітаміну D у крові, без ожиріння, з ІМТ нижче 30 і старше 50 років.
Також варто звернути увагу на можливий позитивний вплив як на гіпертонію, так і на діабет і ліпіди, наголошує кардіолог Джейн Морган.
Люди з дефіцитом вітаміну D отримують більше користі від доповнення цього вітаміну в дозі 3320 МО, ніж люди, у яких рівень крові лише трохи знижений.
Проте дослідники підкреслили, що, незважаючи на переваги для здоров’я серцево-судинної системи вітаміну D у дозі 3320 МО, це не може бути ідеальна доза для всіх.
"Для досягнення оптимального рівня вітаміну D для кардіометаболічного здоров’я потрібна ретельна оцінка етнокультурного походження та біологічних особливостей кожної людини з метою впровадження індивідуальних стратегій втручання", - підкреслив доктор.
Тому перед початком варто перевірити рівень вітаміну D у крові, зробивши тест. Тоді зверніться до лікаря, який індивідуально визначить відповідну дозу вітаміну D залежно від його рівня в крові, а також, серед іншого, від віку, способу життя та супутніх захворювань.
Редактор: Катерина Ковальова
13-10-2024, 00:15