русский корабльнахуй
 
Здоров'я  06 жовтня 2024 15:59 

Уникайте цих напоїв перед сном, щоб не бігати вночі до туалету

підтримай автора: оригінал
19
7.8k
0
Багато людей стикаються з неприємністю, пов’язаною з частим сечовипусканням вночі. Є певні напої, які можуть провокувати часте ходіння до туалету вночі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Mirror.
Що не варто пити перед сном
Лікар Едвард Шеффер рекомендує відмовитися від пива або будь-яких алкогольних напоїв перед сном.
Алкоголь зумовлює вироблення сечі, пригнічуючи виділення гормону (тобто антидіуретичного гормону або вазопресину) з гіпофіза, що, у свою чергу, перешкоджає ниркам реабсорбувати воду і тим самим призводить до збільшення утворення сечовиділення.
Важливо, що алкоголь і кофеїн діють, як сечогінне. Тому рідина виділяється з організму у великій кількості. Організм намагається швидко позбутися від не надто корисного продукту.
Крім того, не рекомендується випивати склянку води перед сном. Це швидко збільшує об’єм рідини у кровотоці, який потім швидко відфільтровується нирками, що призводить до накопичення рідини у сечовому міхурі.
Рідина, яку ви отримуєте - це не тільки вода. 20-30% води людина добирає з їжі і напоїв. Зайва вода змусить вас мочитися частіше.
Часте сечовипускання може знизити вміст солей в крові та завдати шкоди здоров’ю.
На що звертати увагу
Слід дозувати рідину так, щоб сеча залишалася чистою або світло-жовтого. Не слід пити зайвого. Підраховано, що в загальному складі в день людина сумарно повинна отримувати близько 2 літрів рідини.
Затримка рідини більш поширена в осіб із надмірною вагою або ожирінням, які піддаються більшому ризику набряків, що характеризується набряком через надмірну кількість рідини, що затримується в тканинах тіла. Хоча набряк може вражати будь-яку частину тіла, найчастіше він проявляється на ногах і стопах.
Причина в тому, що коли люди лягають спати, надлишок рідини, викликаний набряком, може повертатися в кров і фільтруватися нирками в сечовий міхур, що викликає потребу в сечовипусканні.
Редактор: Євгеній Пірожков
6-10-2024, 15:59

Схоже


29 вересня 2024 09:58 
Здоров'я Здорова звичка, яка перед сном шкодить серцю

06 листопада 2024 20:58 
Здоров'я П'єте чай перед сном: чому краще утриматися від вечірнього чаювання

29 жовтня 2024 20:21 
Лайфхаки Погані звички, які можуть призвести до набору ваги: чого не варто робити перед сном

14 вересня 2024 22:06 
Здоров'я 5 продуктів, які заборонено їсти перед сном, щоб не нашкодити організму

15 вересня 2024 08:55 
Здоров'я Як заснути, коли безсоння: названі ефективні методи