У Чернівцях відбулася виставка археологічних знахідок одного з найдавніших мурованих храмів - церкви Вознесіння Господнього в Лужанах. Було представлено пам'ятки, які знайшли у майже 200 похованнях.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Археологічні дослідження в церкві Вознесіння Господнього проводили у 2009 році за сприяння Інституту археології України під керівництвом Сергія Пивоварова. У процесі дослідженні зафіксували майже дві сотні поховань, у яких знайшли низку бронзових та срібних сережок, персні-каблучки, а в деяких поховань вцілілі елементи одягу.
Модератором виставки був кандидат історичних наук Микола Ільків, який також брав участь в експедиції.
"Церква Вознесіння Господнього є унікальною, адже в ній зібрано весь комплекс історичних, культурних і археологічних пам'яток. Святиня зберігає в собі багато таємниць. Під час досліджень провели три розкопи загальною площею близько 210 м² та глибиною 2 м. У процесі досліджень стало зрозуміло, що колись навколо церкви був великий цвинтар - загалом зафіксували майже дві сотні поховань різних статево-вікових груп", - зазначає Микола Ільків.
На виставці представили монети, які також знайшли на похованнях. Загалом виявлено 81 монету, найдавніші з них - срібні угорські денарії. Ще 27 монет було знайдено за межами поховань.