русский корабльнахуй
 
Новини  21 вересня 2024 12:50 

290 мільйонів збитків на Чернівецькій митниці: оголосили вирок одному з організаторів злочинної схеми та трьом його спільникам

підтримай автора: оригінал
8
302
0
ВАКС оголосив вирок співорганізатору та трьом людям. Вони уклали угоду зі слідством та визнали свою провину. Таким чином суд звільнив їх від позбавлення волі й призначив три роки іспитового терміну.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Суд призначив йому чотири роки та дев’ять місяців позбавлення волі, зі штрафом у понад 83 мільйони гривень, з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з експортом та імпортом товарів до України, на майже три роки та ще одним штрафом у розмірі 17 тис грн.
Трьох учасників злочинної організації визнали винуватими за ч. 1 ст. 255 (в редакції до внесення змін Законом № 671-IX від 04.06.2020), ч. 3 ст. 212 КК України та призначили покарання у виді 5 років позбавлення волі, штрафу у розмірі 255 тисяч, з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з експортом та імпортом товарів до України, на термін 2 роки.
Разом з тим, суд звільнив їх від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю три роки.
Крім того, співорганізатор зобов’язується протягом 1 року відшкодувати державі збитки в сумі 83 259 397,28 гривень. А також перерахувати 2 мільйони на підтримку Збройних сил України (Проект UNITED24 «Армія Дронів»).
Внесені за інших трьох співучасників застави в сумі понад 10,9 мільйонів за вироком суду також перераховують на «Армію Дронів».
Водночас досудове розслідування стосовно інших підозрюваних у справі триває.
Що відомо про справу?
Про це у квітні 2024 року повідомляли Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України.
У НАБУ тоді зауважили, що дії з мінімізації митних платежів за схемою «сірого» імпорту заподіяли державі майже 290 мільйонів гривень збитків. Як встановило слідство, учасники організували незаконне ввезення через митний пост «Вадул-Сірет» високоліквідних товарів з Туреччини. Йдеться про одяг, взуття та аксесуари. Оформлювали транспорт з товарами, як порожній або маскували їх товарами прикриття. Такими, як тканина, ДСП, цегла, зі значно меншою митною вартістю.
За останньою схемою, службові особи митного поста на підставі підроблених документів забезпечували позачерговий пропуск вантажівок без проведення митного огляду. Надалі транспорт їхав до складів підприємців. Там високоліквідні товари вивантажували та реалізовували, а завантажені замість них товари прикриття доставляли на митний пост «Чернівці» для завершення оформлення та сплати занижених платежів.