русский корабльнахуй
 
Здорово  18 вересня 2024 03:33 

Як подорожі впливають на процес старіння: дослідження

підтримай автора: оригінал
1
419
0
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Мандрівки в інші країни світу позитивно впливають на здоров'я.
Вчені з Університету Едіт Коуен у місті Перт (Західна Австралія) з'ясували, що закордонні поїздки допомагають людям виглядати молодшими, пише Australian Associated Press.
«Старіння, як процес, є незворотним. Хоча це неможливо зупинити, його можна уповільнити», - сказала виданню дослідниця Фанглі Ху.
Знайомство з новими культурами, мовами, оточенням може стимулювати реакцію на стрес, укріпити імунну систему і підвищити швидкість метаболізму, кажуть дослідники. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на gazeta.ua.
«Простіше кажучи, система самозахисту стає більш стійкою. Гормони, що сприяють відновленню та регенерації тканин, можуть вивільнятися та сприяти функціонуванню системи самовідновлення», - пояснила пані Ху.
Туристичні подорожі фактично є частиною здорового способу життя. Вони потенційно можуть сприяти фізичному та психічному здоров'ю, сповільнюючи старіння організму. Перебуваючи далеко від звичної рутини, люди, швидше за все, будуть активними, авантюрними та інтерактивними.
«Подорожуючи, ви можете зануритися в нове середовище. Особливо в терапевтичні пейзажі, такі як ліси та пляжі. Вони можуть допомогти зменшити стрес і покращити психічне благополуччя людей. Подорожі можуть сприяти фізичній активності, як-от ходьба, піші прогулянки, їзда на велосипеді - багато видів діяльності, які можуть покращити здоров'я серцево-судинної системи, метаболізм, напруження м'язів і багато інших аспектів функціональності тіла», - сказала пані Ху.
При цьому психологічний аспект подорожей теж важливий. У подорожі люди активніше взаємодіють з цікавими незнайомцями - іншими туристами, місцевими жителями чи навіть тваринами. А це може покращити настрій, зменшити відчуття самотності та покращити когнітивні функції, каже дослідниця.