Ефективність гігієни ротової порожнини залежить від того, наскільки комплексною вона є. Вона повинна включати не лише чищення зубів, використання зубної нитки та регулярне відвідування стоматолога, а й застосування ополіскувача.
Про це повідомляє дантистка Шааді Манучехрі.
Коли використовувати ополіскувач
Стоматолог Шааді Манучехрі розповіла, що в певний час дня слід використовувати ополіскувач для рота.
Використання ополіскувача після чищення зубів — одна з найгірших речей, які можна зробити. Це може бути причиною того, чому є карієс.
"Після того, як ви почистили зуби, сплюньте та не ополіскуйте. Залиште цей шар фтору робити те, що йому потрібно", - зазначила лікар.
Це зробить ваші зуби міцнішими зсередини й нищить бактерії, які спричиняють неприємний запах з рота. Якщо ви прополощете ополіскувачем для рота, то це зіпсує всю роботу зубної пасти.
Лікар зазначила, що варто використовувати ополіскувач для рота перед чищенням зубів або в інший час дня - наприклад, коли ви п’єте чай чи каву.
Чищення зубів одразу після їжі може призвести до стирання емалі.
Однак, важливо пам'ятати, що в складі ополіскувача не повинно бути спирту, адже він може пересушити ротову порожнину і завдати шкоди в довгостроковій перспективі.
Крім того, якщо ви збираєтеся використовувати рідину для полоскання рота з фтором, то це не замінить повноцінного чищення зубів.
Як чистити зуби
Для ефективної та здорової чистки змінюйте зубну щітку кожні 3 місяці. Це стосується й насадок для електричних зубних щіток. Також рекомендується замінити зубну щітку, якщо ви захворіли.
У ворсинках зубної щітки залишаються хвороботворні бактерії, тому слід змінювати її відразу після одужання. Своєчасна заміна зубної щітки запобігає повторній появі бактерій.
При чищенні зубів варто дотримуватись таких рекомендацій:
тримайте зубну щітку паралельно зубам, головку щітки під кутом 45 градусів
чистіть зуби виштовхувальними рухами вгору-вниз для верхніх зубів і вниз-вгору для нижніх
очищуйте круговими рухами внутрішні поверхні жувальних (задніх) зубів, передніх — короткими рухами
чистіть жувальну поверхню зубів, переміщаючи щітку вперед-назад
завершіть чистку зубів круговими рухами щітки із захопленням зубів і ясен при зімкнутих щелепах
очистіть язик скребком, який розташований на задній стороні зубної щітки або ж самою щіткою
скористайтеся зубною ниткою, щоб прибрати невичищені залишки їжі та нальоту між зубами
Редактор: Ангеліна Петльована
9-08-2024, 00:30