З дитинства ми чуємо інформацію про важливість дотримання гігієни ротової порожнини не лише від батьків та стоматологів, а й з рекламних матеріалів, які обіцяють захист від карієсу і неприємного запаху з рота.
Якщо ви не зовсім впевнені в тому, як правильно чистити зуби щодня, ось проста інструкція, яка допоможе вам зберегти здоровʼя ротової порожнини, пише 24 Канал з посиланням на NHS.
Як правильно чистити зуби
Я правильно дбаю про свої зуби, якщо:
Чищу зуби двічі на день: вранці перед сніданком і на ніч, використовуючи фторвмісну пасту і м'яку щітку. Якщо процес викликає дискомфорт, краще звернутися до стоматолога, а не просто зменшувати частоту чищення.
Приділяю кожній процедурі близько двох хвилин. Цього часу достатньо для ретельного очищення як зовнішніх, так і внутрішніх поверхонь зубів. У середньому це складає близько чотирьох секунд на кожен зуб.
Пам’ятаю про простір між зубами, де можуть застрягати залишки їжі та розмножуватися шкідливі бактерії. Стоматологи рекомендують усім, хто старше 12 років, використовувати зубну нитку. Ниткою потрібно проводити кілька разів до основи зуба, уникаючи різких рухів, щоб не пошкодити ясна.
Чищу зуби уважно та свідомо, застосовуючи метод Басса: роблю кілька вібраційних кругових рухів біля ясен і ковзаючі рухи до краю зуба, обробляючи всі його поверхні.
Що шкодить зубам
Поступово відмовтеся від куріння або зменшіть споживання тютюну. Це допоможе уникнути потемніння емалі і неприємного запаху, а також зменшить ризик серйозних захворювань, включаючи онкологічні захворювання ротової порожнини.
Уникайте пірсингу в ротовій порожнині. Лікарі не рекомендують такі модифікації, оскільки вони можуть викликати зношування і відколи зубів, а також передчасне зменшення ясен, що може оголити коріння зубів.
Не займайтеся самолікуванням. Перевірка ефективності народних засобів і анекдотів про методи відбілювання емалі або виправлення прикусу може бути небезпечною. У нас лише один набір зубів на все життя, тому варто дбайливо ставитися до них.
Не чистьте зуби відразу після їжі. Лікарі рекомендують почекати близько 60 хвилин після приймання їжі, перш ніж розпочинати чищення, особливо якщо ви їли кислу їжу або пили газовані напої. Після їжі краще просто прополоскати рот водою або скористатися безцукровою жувальною гумкою.
Слідкуйте за станом своєї зубної щітки. Краще зберігати її в стакані, а не в закритому контейнері, щоб щетинки могли висохнути, та змінювати щітку кожні 3 – 4 місяці. Можна запам'ятати правило: купувати нову щітку на початку кожного сезону. Якщо у вас електрична зубна щітка, не забувайте періодично змінювати насадки.
Регулярно відвідуйте стоматолога. Це допоможе запобігти захворюванням ротової порожнини або вчасно розпочати лікування. Вчені не дають однозначної відповіді на питання, як часто потрібно проходити обстеження у лікаря, але якщо ви не можете згадати, коли востаннє були у стоматолога, і це було понад два роки тому, прийшов час на новий візит. Обговоріть з лікарем необхідну частоту зустрічей.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування.
Редактор: Катерина Ковальова
11-11-2024, 01:30