Більшість людей починають день з чашки кави, але декому також вживають ліки. Однак дослідження показують, що кава суттєво впливає на поглинання, розподіл, метаболізм та екскрецію багатьох препаратів, пише Health.
Зазначається, що люди, які приймають певні ліки, можуть отримати користь, змінивши час вживання ранкової чашки кави:
Ліки для щитоподібної залози
Гіпотиреоз вказує на те, що щитовидна залоза (залоза у формі метелика на передній частині шиї) не виробляє достатньо гормону. Це може спричинити збільшення ваги, суху шкіру, біль у суглобах та випадання волосся. Багатьом пацієнтам у таких випадках призначають тироксин або інші ліки, щоб допомогти збалансувати гормони. Дослідження показують, що вживання кави одночасно з прийомом таких ліків може зменшити їх користь.
Ліки проти застуди або алергії
Ліки проти застуди або алергії вживаються мільйонами людей, і вони часто містять стимулятори центральної нервової системи, такі як псевдоефедрин. Кава також є стимулятором, тому запиваючи ліки проти алергії кавою, ви можете посилити такі симптоми, як неспокій і безсоння.
Ліки проти діабету
Якщо ви змішуєте каву з цукром або молоком, це може призвести до стрибка рівня цукру в крові та вплинути на ефективність дії ліків від діабету. Крім того, дослідження показують, що кофеїн може погіршити симптоми у людей з діабетом. Вживання будь-яких продуктів, що містять кофеїн, може підвищити рівень інсуліну та цукру в крові.
Ліки проти хвороби Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера здебільшого вражає людей віком понад 65 років. Це розлад мозку, який призводить до втрати когнітивних функцій, що ускладнює мислення, запам’ятовування або виконання щоденних завдань. Кофеїн впливає на ліки від Альцгеймера, він зміцнює гематоенцефалічний бар’єр і може зменшити кількість препарату, що потрапляє у мозок.
Ліки проти астми
Астма – це хронічне захворювання, яке вражає легені, викликаючи запалення та подразнення дихальних шляхів. Воно призводить до ускладнення дихання, кашлю та хрипів. Багато людей з астмою приймають бронходилататори, такі як амінофілін або теофілін. Бронходилататори діють, розслаблюючи дихальні шляхи, полегшуючи дихання, але вони мають побічні ефекти, такі як головний біль, неспокій, біль у животі та дратівливість. Вживання кави або інших напоїв з високим вмістом кофеїну може збільшити ризик цих побічних ефектів.
Ліки проти остеопорозу
Остеопороз робить кістки тонкими та крихкими, що підвищує ризик переломів кісток. Такі препарати, як ризедронат або ібандронат, запобігають і лікують остеопороз. Їх не можна приймати одночасно з кавою, оскільки це знижує ефективність препарату. Рекомендується приймати ці ліки перед їжею або питтям і запивати таблетку простою водою.
Антидепресанти
Це ліки, які найчастіше призначають дорослим у віці 20-30 років, і їх використання різко зросло за останні кілька десятиліть. Вони можуть допомогти впоратися з депресією, розладом настрою, який впливає на самопочуття та функціонування.
Антипсихотична медицина
Антипсихотичні ліки корисні людям із шизофренією, манією, великим депресивним розладом та іншими проблемами психічного здоров’я. Ліки, які лікують психоз, включають фенотіазин, клозапін, галоперидол і оланзапін. Кава може змусити тіло засвоювати менше цих ліків. Дослідження показують, що багато з цих ліків метаболізуються або розщеплюються організмом по-різному після вживання кави.
Стабілізація артеріального тиску
Гіпертонія підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту. Багато людей приймають ліки від підвищеного артеріального тиску. Це означає, що серцю не потрібно працювати так важко, щоб перекачувати кров. Однак вживання кави одночасно з прийомом ліків від артеріального тиску може призвести до того, що організм засвоює менше ліків, тому ви можете не отримати повної користі від ліків.
Мелатонін
Мелатонін – це природний гормон, який виробляє тіло. Він допомагає відчувати сонливість вночі. Гормон запускається під час заходу сонця, сигналізуючи мозку, що час відпочити. Мелатонін також продається без рецепта у формі добавки та використовується як засіб для сну. Кава діє навпаки як стимулятор. Кофеїн у каві виконує прямо протилежну роботу мелатоніну. Це може ускладнити засинання.
Редактор: Євгеній Пірожков
28-07-2024, 00:45