Голубці – одна з найулюбленіших страв на Буковині, яка часто прикрашає святкові столи та родинні вечері. Ця страва з капусти, фаршу та рису має свої унікальні регіональні особливості.
Нагадаймо вам, що ми продовжуємо рубрику "буковинських страв". Раніше ми писали рецепт буковинської начинки, а сьогодні розповімо про голубці. Журналістка 0372.ua дізналась старий рецепт приготування в своєї мами.
Ще більше цікавого та актуального контенту отримуйте в нашому Instagram
Інгредієнти:
Капуста – 1 великий качан;Свинина (фарш) – 500 грамів;Яловичина (фарш) – 500 грамів;Рис – 1 склянка;Цибуля – 2 середні головки;Морква – 1 велика;Часник – 3 зубчики;Томатна паста – 3 столові ложки;Сметана – 200 грамів;Сіль, перець – за смаком;Лавровий лист – 2-3 листки;Рослинна олія – для смаження.Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram
Приготування:
Капусту потрібно розібрати на листки та відварити в соленій воді для м'якості. Це робиться для того, щоб легко загортати фарш з рисом в листя. Пізніше потрібно промити рис і зварити його до напівготовності. Коли вариться рис потрібно дрібно нарізати цибулю та натерти моркву, обсмажити до золотистого кольору.
Наступним етапом буде змішування фаршу з рисом і додати обсмажену цибулю і моркву. Посолити та поперчити за смаком.
Формування голубців:
На кожен лист капусти покласти 1-2 столові ложки начинки і загорнути, підвертаючи краї всередину. Підготовка соусу: У великій сковороді розігріти рослинну олії. Додати томатну пасту, обсмажити її, а потім влити 2 склянки води. Додати сметану, посолити і поперчити за смаком. Додати лавровий лист. Приготування голубців: Викласти голубці в глибоку каструлю та залити їх приготованим соусом. Якщо соусу недостатньо, додати ще трохи води, щоб голубці були майже покриті рідиною;Тушкувати на середньому вогні приблизно 1,5-2 години, поки капуста не стане м'якою.Подавати голубці потрібно гарячими, поливши їх соусом, в якому вони тушкувались. До страви чудово підходить свіжа зелень, сметана та хліб.
Готування голубців – це не лише кулінарний процес, а й можливість зібрати родину за одним столом, поділитися теплом і любов’ю. Цей рецепт – це маленька частинка буковинської кулінарної спадщини, яка передається з покоління в покоління.