русский корабльнахуй
 
Новини України  22 липня 2024 21:41 

Поховали поруч із легендарним буковинцем Івасюком: у Львові попрощалися з Іриною Фаріон - фото

підтримай автора: оригінал
7
1.7k
0
Онуки тримають портрет бабусі /Фото з тг-сторінки Максима Козицького
У Львові завершився похорон Ірини Фаріон, який розпочався о 14-ій годині. Щоб попрощатися з мовознавицею та колишньою народною депутаткою в центрі міста біля Гарнізонного храму зібрались тисячі людей.
Про це повідомляє ВВС.
Після служби у храмі величезна колона людей супроводила труну до Личаківського цвинтаря, де її поховали.
Черги біля собору перед початком похорону постійно збільшувались, повідомляв кореспондент ВВС Святослав Хоменко. На вулицях Львова були посилені патрулювання поліції – були побоювання, що на похороні можуть бути провокації. За оцінками кореспондентів ВВС, загалом зібралося понад п'ять тисяч людей.
Скандували різні гасла, зокрема "Мова - код нації", "Мова має значення", "Одна мова, одна нація, одна батьківщина - це Україна".
Труну пронесли площею Ринок і через вулицю Пекарську несли до кладовища. Багато людей зустрічали процесію на тротуарах схиливши голову.
Через похорон у місті перекривали рух по маршруту пішої колони, а громадський транспорт їздив із затримками.
Професорку Львівської політехніки поховали на Личаківському кладовищі. На цьому старовинному кладовищі поховані багато відомих людей, а сама викладачка спочиватиме неподалік від могили легендарного буковинця Володимира Івасюка.
Близько 16-ої години труну вже привезли на цвинтар, а перед входом на нього відбулось віче з виступами політиків та родичів. Церемонія завершилась після 17-ої години вечора.
На похорон Ірини Фаріон прийшло багато відомих людей.
Один із них - лідер партії "Свободи" Олег Тягнибок, до якої належала Фаріон, - заявив, що пропонує 10 тисяч доларів за інформацію, яка допоможе вийти на виконавця чи замовника вбивства мовознавиці.
Серед відомих свободівців також були колишній віцеспікер Ради Руслан Кошулинський, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків і голова Франківської облради Олександр Сич.
Керівник Львівщини Максим Козицький і мер міста Андрій Садовий зустрічали труну біля ратуші.
Вбивство Ірини Фаріон: що відомо
Як відомо, мовознавиця, яку багато людей знають через резонансні заяви на захист української мови, померла в п'ятницю 19 липня. Невідомий вистрелив в Ірину Фаріон, коли вона виходила зі свого будинку у Львові. 60-річна жінка отримала кульове поранення в скроню і померла у лікарні.
За словами очевидців, стріляв чоловік приблизно 20-25 років.
Резонансне вбивство шокувало Львів та Україну. Мотиви злочинця, якого так і не знайшли, залишаються невідомими.
Версії слідства
Уночі після убивства міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що до розслідування вбивства залучена практично вся поліція Львова та частина поліції Львівщини. Сам він прибув до Львова.
Основні версії слідства - особиста неприязнь і громадсько-політична діяльність пані Фаріон.
"Не виключаємо, що вбивство має замовний характер", - каже Клименко. Він підтвердив, що підозрюваний кілька днів перебував біля будинку Фаріон у визначений час.
Партія "Свобода" заявила, що так чи інакше у злочині може бути винна Москва. Офіційно щодо російського сліду слідство не висловлювалось.
Чим відома Ірина Фаріон
Ірина Фаріон була відомою захисницею української мови, філологинею, професоркою та членкинею партії "Свобода". Вона неодноразово втрапляла у скандали через свої різкі висловлювання на захист мови.
Фаріон народилася та виросла у Львові, здобула філологічну освіту та все життя працювала в сфері української філології, має наукове звання доктора філологічних наук та майже 30 років викладала у "Львівській політехніці". Обіймала посаду професорки кафедри української мови.
У листопаді 2023 року СБУ відкривала кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон. Перед тим вона в інтерв'ю різко розкритикувала українських військових, які продовжують спілкуватися російською мовою.
Студенти вийшли на протест у Львові і вимагали звільнення професорки. 15 листопада 2023 року Львівська політехніка звільнила Фаріон.
У травні 2024 року Львівський апеляційний суд поновив її на посаді професорки і присудив компенсацію. Фаріон купила 11 дронів для військових за гроші, які відсудила у Львівської політехніки.
Редактор: Галина Олійник
22-07-2024, 21:41