Фото ілюстративне. "Діалог"
Учені італійського Університету Тренто виявили печеру на Місяці, яка може бути ідеальним місцем для облаштування там науково-дослідної бази Протягом десятиліть учені вивчали Місяць, мріючи виявити на його поверхні відповідне місце для будівництва бази, щоб там могли жити люди. Схоже, пошуки увінчалися успіхом.
У самому серці Моря Спокою, де понад півстоліття тому людина вперше ступила на місячну поверхню, було знайдено печеру, яка може послужити наміченій меті: почати колонізацію Місяця. Вчені Лоренцо Бруццоне та Леонард Каррер з італійського університету Тренто представили результати своїх досліджень у журналі Nature Astronomy, цитує Діалог.
Відкриття буде новим етапом для освоєння супутника Землі, оскільки астронавти отримають укриття від смертоносного космічного випромінювання та коливань екстремальних температур у природному підземному притулку. Виявлена печера, що утворилася мільйони або навіть мільярди років тому із застиглої лави, простягається на десятки метрів завдовжки та завширшки, пропонуючи потенційно величезний життєвий простір.
Однак поруч поки що не виявили водяного льоду, який необхідний для видобутку води, кисню та створення ракетного палива. Вона розташована на південному полюсі Місяця, а печера - біля екватора.
Учені переконані, що на Місяці мають бути й інші подібні утворення, ймовірно, навіть біля життєво важливих запасів водяного льоду біля полюсів. Вражаюча знахідка не тільки вселяє надію на можливість людської присутності на Місяці, а й відкриває завісу над таємницями його далекого геологічного минулого. Незаймані породи у печерах можуть пролити світло на формування й еволюцію супутника Землі.
Водночас, як прише про знахідку Радіо Свобода, глибина виявленої печери становить щонайменше 100 метрів. Вхід у печеру знаходиться на місячній поверхні, а під ним розташовані вертикальні стіни і внутрішній простір, що йде під нахил.
На думку вчених, виявлена печера теоретично може бути ідеальним місцем для облаштування бази на супутнику Землі. "Зрештою життя на Землі починалося саме в печерах, так що люди могли б оселитися в них і на Місяці", - вважає Леонард Каррер.
Дослідники вважають, що в "ще не вивченому підземному світі" Місяця можуть ховатися сотні таких печер.
Припущення, що на Місяці є печери, виникли у дослідників близько 50 років тому. Лише у 2010 році американське космічне агентство НАСА відправило на місячну орбіту апарат Lunar Reconnaissance Orbiter, який зміг вивчити місця, де, ймовірно, могли перебувати входи до печер. Внаслідок аналізу отриманих ним зображень і було зроблено нинішнє відкриття. Наразі вчені планують вивчити виявлену печеру за допомогою радарів, камер і навіть роботів.