Вищий антикорупційний суд визнав винуватими шість осіб у заволодінні державним майном на суму понад 259 млн грн: вони зобов'язані відшкодувати збитки державі та перерахувати кошти на підтримку Збройних Сил України.
Про це йдеться у повідомленні ВАКС, пише Економічна правда.
З інформацією джерел БукІнфо, мова про так звану "митну справу Кушніра”.
"Колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоди про визнання винуватості, укладені між прокурором САП та шістьма обвинуваченими у справі щодо заволодіння майном (коштами) державного підприємства в особливо великому розмірі та легалізації таких коштів", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що обвинувачені упродовж 6 місяців з моменту затвердження судом угод про визнання винуватості мають відшкодувати збитки у сумі 259 200 000 грн до державного бюджету.
Окрім цього, двоє з обвинувачених, які є організаторами злочину, мали упродовж одного місяця з моменту набрання вироком законної сили перерахувати 1 650 000 грн кожен на підтримку ЗСУ. Повідомляється, що кожен з них станом на дату ухвалення вироку перерахував по 2 500 000 грн. Ще один обвинувачений вніс додаткові 200 000 грн.
Решта обвинувачених забезпечили надходження до суду згоди заставодавців на перерахування всієї суми внесеної за них застави у розмірі 4 643 000 грн на підтримку Збройних Сил України.
Окрім фінансових стягнень, організатори злочину отримали штрафи, а один з обвинувачених отримав умовний термін з випробуванням.
Крім того, 507 земельних ділянок та один об'єкт нерухомості, отримані внаслідок злочину, будуть передані державі для реалізації, а кошти від продажу спрямують на потреби ЗСУ. Ще 202 земельні ділянки конфісковані державою.
Нагадаємо, у квітні цього року Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України викрито та припинено діяльність злочинної організації, яка складалася з 3 організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці.
До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці.
Учасниками злочинної організації було запроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків.
Так, протягом 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажними автомобілями ввозились комерційні товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, зокрема нульових. У деяких випадках транспортні засоби з товарами при вʼїзді на митну територію України заявлялись як порожні.
При цьому керівництвом митниці був забезпечений позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття».
Було затримано колишнього начальника Чернівецької митниці Миколу Салагора, нинішнього заступника начальника Чернівецької митниці Миколу Нікулеску. Вручено підозри підсанкційним Юрію Кушніру і Олександру Єрімічуку через дружину, бо він за кордоном у Румунії, яких Президент України вніс у “санкційний список контрабандистів”.
Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.
Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.
Зауважимо, що завдяки співпраці з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини були здобуті основні докази у справі та встановлені завдані збитки.