Що сьогодні за церковне свято
18 травня в церковному календарі – день пам’яті святого Феодота Анкірського. Він був мучеником, який жив у III столітті в Анкірі Галатійській (нині Анкара, Туреччина). Славився своєю жертовністю, милосердям та непохитною вірою в Христа. У часи переслідувань християн за імператора Діоклітіана Феодот став опорою для християнської громади, надаючи їй притулок та безпеку у своєму домі, де таємно звершувалися богослужіння.
Феодот також відвідував християн-в’язнів, надавав їм допомогу та з побожністю ховав тіла загиблих мучеників. Він відмовився принести жертву ідолам і відкрито засуджував язичницькі обряди, за що його піддали жорстоким мукам і відтяли голову мечем 303 року.
Що не можна робити 18 травня
- Не можна рубати дерева чи навіть обривати гілочки.
- Заборонено надміру веселитися.
- Не варто сваритися, бо сварка затягнеться.
Народні прикмети і традиції на 18 травня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: чайки ввечері кричать — до теплої погоди;
- сонце опускається в серпанок — чекайте на дощ;
- дуб вже має листя, а ясен ні — на засушливе літо;
- зозуля довго без зупинки кує — до тепла;
- на заході сонце бліде — до дощу.
Знахарі цього дня лікували болі в спині. Також це було особливе дівоче свято, коли дівчата знайомилися з парубками для створення сім'ї.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 18 травня
Які сьогодні іменини: Андрій, Богдан, Василь, Давид, Денис, Ісаак, Лев, Макар, Михайло, Павло, Петро, Семен, Федот, Юліан, Юлія, Олександра, Клавдія, Христина, Матрона, Фаїна.
Талісманом людини, народженої 18 травня, є турмалін. Камінь, який відомий людству дуже давно. Колись вірили, що турмалін рожевого кольору дарує жінці, яка його носить, привабливість в очах чоловіків.
Який сьогодні день в Україні і світі
День боротьби за права кримськотатарського народу. Цей день був започаткований указом виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова 16 травня 2014 року, напередодні 70-ї річниці виселення кримських татар з Криму1. Він вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та підтримує боротьбу громадян України — кримських татар за реалізацію своїх прав як представників корінного народу.
День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради України, цей день вшановує пам’ять жертв депортації та визнає її геноцидом кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб. Нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв.
День резервіста в Україні. Цей день був установлений 19 квітня 2019 року Президентом України Петром Порошенком. Він визнає важливу роль резервістів у захисті Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності, а також їхню готовність у будь-який час стати до лав Збройних Сил України та інших військових формувань.
День науки в Україні. Це свято було засноване в Україні згідно з Указом Президента України від 14 лютого 1997 року № 145/971. Воно було створене на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України.
Всесвітній день скрипки. Припадає щороку на третю суботу травня. Свято є свідченням незмінної привабливості скрипки та її здатності захоплювати аудиторію своїми унікальними мелодіями, яскравими звуками та багатою музичною спадщиною.
День свободи культури. Ця подія відбувається в третю суботу травня і дає можливість поінформувати світову громадськість про переваги прийняття та заохочення вільної культури. Термін "вільна культура" був популяризований Лоуренсом Лессігом, видатним діячем руху за вільну культуру, у своїй книзі, опублікованій 2004 року.
День надсилання електронної вітальної листівки. Цей день має на меті надихнути людей використовувати електронні вітальні листівки як засіб висловлення щирих почуттів, привітань та побажань. Історія Дня надсилання електронних вітальних листівок починається від кінця 1990-х років, коли електронні вітальні листівки вперше набули популярності.
Всесвітній день спортивного орієнтування. Цей день має на меті популяризацію спортивного орієнтування та заохочення людей різного віку до спробування цього виду спорту. Спортивне орієнтування — це активність на свіжому повітрі, яка вимагає від учасників використання карти та компаса для навігації через контрольно-пропускні пункти, часто в природному середовищі.
Міжнародний день астрономії. Весняний День Астрономії святкується в суботу — в період із середини квітня до середини травня, поблизу або перед 1-ю четвертиною Місяця.
Всесвітній день скандинавської ходьби. Припадає на третю суботу травня. Це свято присвячене спортивній активності, яка набула популярності в кінці XX століття в Скандинавії. Історія скандинавської ходьби бере свій початок від давніх часів, коли паломники, вівчарі та інші використовували палиці як опору.
Всесвітній день віскі. Це неофіційне свято, яке присвячене вшануванню багатої історії, різноманітних смаків і культурного значення віскі. Вперше цей день був оголошений 2009 року на Фестивалі віскі на півночі Нідерландів на честь відомого британського письменника Майкла Джексона, який зіграв неабияку роль в популяризації віскі.
Редактор: Аліна Книжник
18-05-2024, 08:56