русский корабльнахуй
 
Здорово  20 липня 2025 00:55 

Що робити, якщо побачив гадюку: покрокова інструкція, щоб врятуватись

підтримай автора: оригінал
4
15.3k
0
Ілюстративне фото
Літо – це сезон прогулянок лісами, походів у гори та пікніків на природі. Одна з істот, яка викликає найбільше страху у мандрівників, – це гадюка. Натрапити на неї можна не лише десь у глушині, а й на популярних туристичних маршрутах. Саме тому дуже важливо знати, як правильно поводитися в такій ситуації.
В Україні найпоширенішими є два види змій – вужі та гадюки. Якщо перший здебільшого миролюбний, то зустріч з гадюкою може завершитися отруйним укусом. МА АСС з посиланням на Природо-заповідний фонд України розповідає, що робити, якщо ви побачили змію.
Як діяти, якщо перед тобою – гадюка?
Важливо розуміти, що гадюки рідко нападають першими, якщо їх не тривожити. Саме тому, якщо ви помітили гадюку, то зберігайте спокій і не робіть різких рухів. Не намагайтеся вбити або прогнати змію. Краще зупиніться і повільно відійдіть назад не обертаючись до гадюки спиною.
Як уникнути зустрічі з гадюкою?
Перед тим як сідати або лягати на траву, уважно її роздивіться.
Ходіть лише протоптаними стежинами.
Не заглядайте у кущі і не лізьте руками у дупла чи під каміння.
Одягайте щільне взуття на довгі штани.
Якщо ви йдете групою, то старайтеся говорити голосно – змії почують вібрації і захочуть уникнути контакту.
До речі, важливо вміти розпізнати гадюку. Зазвичай вона має товсте і коротке тіло, трикутну голову, зигзагоподібний візерунок на спині та вертикальні очі, як у кота. На противагу від блискучого вужа, гадюки матові і рельєфні.
Якщо ж вам не пощастило і гадюка напала, то постарайтеся знерухомити кінцівку. У жодному разі не намагайтеся висмоктати отруту і не прикладайте лід. Першим ділом слід викликати швидку допомогу або ж якнайшвидше дістатися до медичного пункту.