русский корабльнахуй
 
Новини  10 липня 2025 10:48 

Хлопець з ДЦП у Чернівцях 2,5 роки не міг підтвердити інвалідність – бо "надто гарний"

підтримай автора: оригінал
13
5.6k
0
Наратив «покажи нам «інваліда», досі є і це принижує гідність людей, що мають видимі чи невидимі порушення здоровʼя
Громадський діяч з Чернівців Сергій Щербань, який має інвалідність від народження, 2 роки і 4 місяці не міг підтвердити інвалідність спочатку в МСЕК, а згодом і в новій структурі, яка замінила застаріли МСЕК. Представники МСЕК сказали, що хлопець «занадто гарний, як на ДЦП».
«Місія (не)здійснена підтвердити інвалідність. 2 роки і 4 місяці. Саме стільки часу я доводив своє право на інвалідність по ДЦП, але був занадто «гарний», «соціалізований», «самостійний» для старої системи під назвою МСЕК.
У травні 2025 року мені нарешті вдалося підтвердити інвалідність у новій системі — МКФ. Але цей шлях був непростим.
За ці 2 роки і 4 місяці я почув пару «цікавих» думок:
«Занадто гарний, як на ДЦП» — від представників МСЕК у Чернівцях.
«Навіщо вам інвалідність при діагнозі ДЦП?» — від посадовиці з питань безбар'єрності.
«Інвалідність вам давали, щоб ви отримали освіту і працевлаштувалися, а потім групу у вас забирають» — від невролога у Вінниці, який писав мені висновок для комісії у Наукового дослідному інституті реабілітації людей з інвалідністю», - пише у дописі на своїй фейсбук-сторінці Сергій Щербань.
За словами хлопця, такі наративи від лікарів до посадовців — це відображення системного ставлення, яке дискримінує тих, хто не вкладається у картинку «покажи нам «інваліда» і, на жаль, це досі є і це принижує гідність людей, що мають видимі чи невидимі порушення здоровʼя.
«Для мене одним із показників успішності реформи щодо оцінювання інвалідності буде такий, що людина з інвалідністю, яка має фізичне/сенсорне/ментальне порушення здоров'я не буде відчувати стрес, приниження і шукати шляхи вписатися в картинку «інваліда», щоб підтвердити свій статус, тому, що за працевлаштування, соціалізацію чи інші речі її інвалідність скасують, бо достатньо «адаптований для суспільного життя»
Боротися за свої права — непросто, але необхідно. Бо саме наполегливість змінює систему і дозволяє досягти справедливості», - зазначає Сергій Щербань.