Фіктивні медичні документи надавали підстави чоловікам для виїзду за межі України
Завершено досудове розслідування у справі буковинських медиків, які налагодили схему видачі фіктивних діагнозів для виїзду чоловіків за кордон.
Прокурори Чернівецької обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно шістьох учасників організованої злочинної групи, яка діяла у сфері охорони здоров’я на Буковині.
Голова лікарсько-консультативної комісії організувала протиправну схему оформлення фіктивних медичних документів, які посвідчували тяжкі захворювання у близьких родичів військовозобов’язаних осіб. Це надавало підстави для їх виїзду за межі України під час дії воєнного стану.
До складу групи входили члени ЛКК та лікарі сімейної медицини, які вносили неправдиві відомості до офіційної медичної документації та електронної системи охорони здоров’я. Такі дії створювали видимість офіційно встановленого діагнозу як у паперових документах, так і в електронній базі МОЗ.
Замовлення на виготовлення «липових» документів голова ЛКК отримувала від організаторів незаконного переправлення чоловіків за кордон.
Як повідомили у пресслужбі обласної прокуратури, дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 3 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) КК України. Крім того, організаторам протиправної схеми додатково інкриміновано пособництво у незаконному переправленні осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).