Фото з фейсбук-сторінки НПП «Черемоський»
Колоритне гуцульське поселення села Підзахаричі славиться своїми мальовничими краєвидами на полонини, найчистішим гірським повітрям і багатою історією.
Тут недалеко від перевалу Німчич знаходиться печера Довбуша, яка у свій час служила притулком для повстанців. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Національного природного парку «Черемоський», пише МА АСС.
Це карстово-спелеологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні, розташована на схід від села Підзахаричі. Площа 0,1 га. Статус надали 1984 року, з метою збереження мальовничого скельного комплексу з печерою, розташованого на схилі хребта Берізка, що в масиві Покутсько-Буковинських Карпат.
Печера являє собою вертикальну похилену тріщину тектонічного походження в пісковиках. Вона має невеликі розміри: висота - від 3 до 6 метрів, ширина - 1-1,5 метра, а довжина становить 7-10 метрів, хоча раніше, за переказами, довжина була приблизно 30 метрів. Вхід в печеру являє собою вертикально нахилену тріщину в масивних пісковиках, що робить її мало помітною. Також подейкують, що в часи, коли жив Довбуш, печера вела аж до галицького берегу річки Черемош.
До печери протоптана стежка, яка виводить до хребта Берізка. Якщо йти по гребеню хребта, дорога приведе до геодезичного знаку. Внизу від нього, серед величезних кам'яних брил, знаходиться печера Довбуша, про що свідчить табличка. Існує легенда, що забрані у місцевих багатіїв скарби Довбуш ховав у печерах. Не виключено, що й у печері біля Підзахаричів можуть знаходитись коштовності.
Печеру Довбуша часто відвідують туристи, шлях до неї не вимагає особливої підготовки.