Фото з відкритих джерел
Косар занесений до Червоної книги України як вразливий вид.
Галицькому національному природному парку під детального обстеження території фахівці нарахували 25 гнізд косарів та 36 пташенят. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Еспресо.Захід.
Таким чином загальна чисельність цього виду у Галицькому НПП на сьогодні становить близько 90 особин. Це найбільша і найцінніша на сьогодні колонія рідкісних представників Родини Ібісових (Threskiornithidae) та Чаплевих (Ardeidae) в межах заходу України, зазначають науковці.
Орнітологи нагадують, що зазвичай косар гніздиться уздовж Чорноморського узбережжя, але на початку цього століття, цих птахів реєстрували на гніздуванні у кількох пунктах в глибині континенту. У Галицькому НПП вперше гніздування косарів виявили у 2010 році. Відтоді косарів на гніздуванні не реєстрували. Косар занесений до Червоної книги України (вразливий вид).
Окрім косарів, у колонії мешкають й інші рідкісні птахи: чепура мала (Egretta garzetta) - 29 гнізд та 101 пташеня, орієнтовна популяція - 160 особин та квак звичайний (Nycticorax nycticorax) - 52 гнізда, 168 пташенят, близько 270 особин.
Також орнітологи помітили в парку коровайку буру (Plegadis falcinellus). Це ще один червонокнижний птах, для якого це не типове місце перебування.