русский корабльнахуй
 
Цікаво  31 травня 2025 03:41 

Археологи виявили в Китаї череп «невідомої» людини, якому 300 тисяч років

підтримай автора: оригінал
11
1.3k
0
Maba 1/Фото з іншого дослідження/University of the Witwatersrand
Перші дослідження вказували на схожість невідомого предка з неандертальцями.
Науковці заявили, що знайдений у Китаї череп віком 300 тисяч років не належить до жодного з відомих видів предків людини.
Череп, відомий як Maba 1, називали «китайським неандертальцем», проте нове дослідження показало: він не вписується в жодну відому категорію. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП Життя.
Maba 1 складається з фрагментів черепа і кісток обличчя, які складно точно ідентифікувати. Знахідку ще у 1958 році виявили селяни з провінції Ґуандун, збираючи у печері гуано кажанів для добрив.
Перші дослідження вказували на схожість невідомого предка з неандертальцями, тому Maba 1 отримав прізвисько «китайський неандерталець».
Автори нового дослідження вперше докладно вивчили внутрішню структуру черепа - зокрема пазухи, черепну порожнину та диплое (губчасту кісткову тканину). Результати опублікували у журналі American Journal of Biological Anthropology.
Використовуючи КТ-сканування, дослідники з’ясували, що череп містить поєднання ознак, притаманних різним архаїчним гомінідам (тобто людиноподібним).
За словами вчених, через це Maba 1 неможливо однозначно віднести до жодного з відомих видів.
Загалом форма черепа ближча до Homo erectus, ніж до пізніших видів - Homo neanderthalensis або Homo sapiens. Але лобова частка виявилася занадто короткою, щоб його можна було вважати Homo erectus.
«Maba 1 вважали «китайським неандертальцем» через схожість рис обличчя. Однак у цьому дослідженні ми не виявили внутрішніх ознак, притаманних виключно неандертальцям», - зазначають автори.
Попередні філогенетичні дослідження також припускали, що Maba 1 міг бути «Денисівською людиною». Але результати КТ показали, що обʼєм його мозку значно менший, ніж у типових представників «денисівців».
«З огляду на всі порівняння, Maba 1 наразі неможливо класифікувати в межах жодної з відомих груп гомінідів», - підсумовують дослідники.
Такі «аномалії» насправді є характерними для середнього плейстоцену, адже в цей час на Землі одночасно існували кілька «ліній» предків людини.
Раніше «невизначені» рештки знаходили не лише в Азії, а й в Африці, зокрема Танзанії, Марокко й Замбії.
Деякі з них частково нагадують Homo sapiens, інші - Homo heidelbergensis. І хоча вони жили в різних частинах світу, Maba 1 має з ними більше спільного, ніж із неандертальцями.
Тому наразі найточніше означення для Maba 1, на думку авторів, - «не-Homo erectus».