русский корабльнахуй
 
Чернівці  27 травня 2025 13:11 

Небезпечно для здоров'я: на Буковині можливе підтоплення криниць паводковими або дощовими водами

підтримай автора: оригінал
17
835
0
Ілюстративне фото
У Держпродспоживслужбі розповіли про заходи безпеки та надали рекомендації для населення.
Підтоплення криниць паводковими або дощовими водами несе значну загрозу для здоров'я через можливе забруднення питної води. Буковинців закликають дотримуватися правил, щоб убезпечити себе та своїх близьких. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Глибоцьке відділення Чернівецького центру контролю та профілактики хвороб у фейсбуці.
Своєю чергою Наталія Гопко, генеральна директорка ЦКПХ МОЗ України, зазначила у коментарі журналістам МА АСС, що станом на сьогодні через погодні умови така інформація є актуальною для всіх мешканців Буковини.
«Забруднити питну воду можуть весняні паводки, дощі, ґрунтові та стічні води, каналізаційні стоки. У такий період можуть відбутися зміни у складі води. А вже неякісна забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб».
Під час підтоплення:
- не використовуйте воду з підтопленої криниці для пиття, приготування їжі, миття посуду та гігієнічних процедур. Ця вода може містити шкідливі мікроорганізми, хімічні речовини та інші забруднення.
- Використовуйте для пиття та приготування їжі лише бутельовану або привізну воду з перевірених джерел.
- Для господарських потреб (миття взуття, прибирання) використовуйте воду з підтопленої криниці лише після кип'ятіння та дезінфекції (за наявності відповідних засобів).
- Слідкуйте за офіційними повідомленнями місцевих органів влади та служб надзвичайних ситуацій щодо якості води та рекомендацій з безпеки.
- Обмежте доступ до підтопленої криниці дітей та домашніх тварин, щоб запобігти випадковому вживанню забрудненої води.
- Після спаду води:
- не починайте використовувати воду з криниці одразу після спаду води. Необхідно провести її очищення та дезінфекцію.
- Відкачайте забруднену воду з криниці.
- Проведіть механічне очищення криниці: видаліть бруд, мул, сміття зі стінок та дна.
- Продезінфікуйте криницю. Для цього можна використовувати спеціальні дезінфекційні засоби на основі хлору, дотримуючись інструкції виробника. За відсутності таких засобів можна використати розчин хлорного вапна (необхідно проконсультуватися з фахівцями щодо пропорцій та методу обробки).
Після дезінфекції криницю необхідно знову заповнити чистою водою та витримати певний час (згідно з інструкцією до дезінфекційного засобу).
Обов'язково проведіть лабораторний аналіз води з криниці на її безпечність у найближчій акредитованій лабораторії.
Використовуйте воду з криниці для пиття та приготування їжі лише після отримання позитивних результатів лабораторного аналізу.
У випадку погіршення самопочуття, появи симптомів кишкових розладів (нудота, блювота, діарея, біль у животі, підвищення температури) негайно зверніться до лікаря.