На Буковині під прикриттям облаштування бомбосховища комунальники та підприємці видобували вапняк на мільйони гривень — учасникам схеми повідомили про підозру.
За даними слідства, директор комунального підприємства з обслуговування міської інфраструктури, діючи у змові з директором ТОВ та фізичною особою-підприємцем, організували масштабну схему незаконного видобутку вапняку в одній із закинутих шахт на території Дністровського району.
Схему фактично запустило в дію комунальне підприємство
Підприємство очолював один із підозрюваних, воно й стало замовником відповідних «послуг». Щоб надати своїм діям вигляду законності, учасники групи уклали договір субпідряду на виконання робіт із прибирання та очищення території закинутої шахти з видобутку вапнякового каменю для облаштування укриття для населення.
Насправді ж під прикриттям робіт з благоустрою здійснювався активний видобуток вапняку.
До робіт підозрювані залучали найманих працівників, добором та координацією яких займався ФОП, а технічне забезпечення й вивезення матеріалів здійснювало товариство, яке офіційно займається транспортним обробленням вантажів та реалізацією будівельних матеріалів.
Видобутий вапняк подрібнювали, фасували в мішки та вивозили для подальшого продажу. За попередніми підрахунками, вартість незаконно видобутих корисних копалин перевищує 5 мільйонів гривень. За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Чернівецької обласної прокуратури трьом особам повідомили про підозру за фактом незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (ч. 3 ст. 240 КК України).
Ухвалою суду арештовано спецтехніку, яку використовували для видобутку та переробки вапняку.
Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Чернівецькій області, оперативний супровід – Управління СБ України в Чернівецькій області.