Фото: МА АСС, ілюстративне
У межах Чернівецької області функціонують 16 пунктів пропуску, з них для автомобільного сполучення – 11; для залізничного сполучення – 4; для повітряного сполучення – 1.
Традиційно, в період Пасхальних свят у пунктах пропуску Буковини відбувається збільшення пасажиро-транспортного потоку. Така ситуація спостерігатиметься упродовж святкових днів як на виїзд з України, так і на в’їзд, зазначив на брифінгу начальник відділу організації прикордонного контролю Чернівецького прикордонного загону, підполковник В’ячеслав Криворучко, пише Медіа агентство АСС.
У середньому пасажиропотік може збільшитися на 12%. Також на 10% можливе збільшення транспортного потоку.
При підготовці до періоду Великодніх свят чернівецькі прикордонники провели комплекс заходів щодо забезпечення ритмічності пропускних операцій: провели робочі зустрічі з посадовими особами Держмитслужби та з представниками прикордонної поліції Румунії та Республіки Молдова щодо оперативного оформлення осіб та транспортних засобів; створили додаткові робочі місця, підготували відповідний резерв інспекторського складу.
Які пункти пропуску на Буковині краще обрати на період свят
За статистикою, найбільш завантаженими пунктами пропуску на свята на Буковині є «Порубне» та «Мамалига». Для їхнього розвантаження прикордонники рекомендують обирати пункти пропуску, що функціонують на румунській ділянці, такі як «Красноїльськ» та «Дяківці», а на молдовській ділянці - «Росошани», «Сокиряни» та «Кельменці».
Правила перетину кордону та необхідні документи
Нагадаймо громадянам України для перетину державного кордону необхідно мати паспортний документ, при перетині державного кордону дітей з третіми особами доручення від батьків, а військовозобов’язаним громадянам України мати військово-облікові документи та документи, які підтверджують підстави виїзду з України під час режиму воєнного стану.
Також, Державна прикордонна служба України просить громадян врахувати, що з 01.01.2025 набув чинності Закон України №3720 «Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів», норми якого передбачають зміни до процедури оформлення міжнародного страхування «Зелена картка». У зв’язку з цим нагадують, що «Зелена картка» набуває чинності лише з початку доби, наступної після дня її оформлення.
Водночас згідно з законодавством Румунії та Республіки Молдова при перетині державного кордону на власному транспортному засобі потрібен сертифікат, який свідчить про проходження технічного огляду автомобіля.