Фото: МА АСС, ілюстративне
В регіоні проживають представники майже 80 національностей. Серед них – українці, румуни, молдовани, поляки, євреї, вірмени, азербайджанці, німці та інші національності.
Як повідомили у Чернівецькій ОВА, в області функціонують друковані медіа мовами національних спільнот – вони становлять 23% від загальної кількості зареєстрованих в області видань. В ефірі місцевих телеканалів присутні програми румунською мовою, які висвітлюють діяльність представників національних спільнот, волонтерський рух, ініціативи з підтримки військових та інші суспільно важливі питання.
«Це важливий крок до забезпечення інклюзивності медіапростору та боротьби з ворожою пропагандою», - зазначають в Чернівецькій ОВА.
У регіоні активно діють 30 громадських організацій національно-культурних товариств, які об'єднують представників різних етнічних спільнот: 67% румунських, 10% польських, 7% молдавських, єврейських і 3% вірменських, азербайджанських, німецько-австрійських. Основними напрямками діяльності громадських організацій національно-культурних товариств є культурні заходи, які складають 64%, освітні потреби – 25% та соціальні ініціативи – 11%.
Також на території Чернівецької області діють чотири Центри культури національних спільнот і корінних народів: румунський, польський, німецько-австрійський та єврейський.