Стоп-кадр з відео Анни Пелепчук
Зоозахисники застерігають, що в жодному разі не можна контактувати з хижими звірами, а відразу телефонувати рятувальникам.
Учора, 7 квітня, мешканці вулиці Пилипа Орлика помітили у підвалі свого будинку борсука. Поруч паркова зона, де гуляють діти, тому очевидці вирішили викликати рятувальників. Втім за той час тварина втекла, розповіла МА АСС зоозахисниця Анна Пелепчук. Згодом вже інші люди повідомили, що побачили борсука на вулиці Небесної Сотні.
«Туди вирушив наш ловець. Він його спіймав. Ми дали йому наркоз, аби оглянути та транспортувати. За ознаками сказу не було. Хижак був сонним, тому ми його легко і спіймали. Борсуки ведуть нічний спосіб життя, тому вдень він не такий активний. Ми його відвезли до лісу та випустили. Тварина прудко чкурнула у природу, певне, відчув рідну атмосферу», - розповіла Анна Пелепчук, волонтерка та зоозахисниця.
Жінка також додає, що люди часто намагаються підійти ближче до невідомих чи екзотичних тварин, нагодувати, сфотографувати. Але це робити категорично не можна. Тварина - хижа, з великими пазурами та зубами. Контакт може мати летальний наслідок для людини.
«У місті борсука не зустрінеш. Це унікальний випадок. Вони на окраїнах населених пунктів перебувають чи в лісах. Риють глибокі нори, приміром, на березі річок. Харчуються мишами, дрібними пташками. Полюбляють і фрукти. Буває, коли наїдяться зіпсованого винограду, а він уже забродив – і у стані сп'яніння засинають просто серед траси. Люди думають, що тварина мертва – а вона спить. Найкраще у таких випадках передавати інформацію у відповідні служби – вони далі діють за алгоритмом», - додала зоозахисниця.