Фото видання "На пенсії"
Деякі пенсіонери можуть оформити доплату у сумі понад 800 гривень до пенсії, яка виплачуватиметься щомісяця. Але є певні умови.
Така доплата належить пенсіонерам, які досягли 80-річчя, проживають самостійно і залишилися без піклування з боку близьких. Розмір доплати 40% від прожиткового мінімуму особам, які втратили працездатність. 2023 року такий прожитковий мінімум становить 2093 гривні, тобто деякі пенсіонери можуть розраховувати на додаткові виплати у розмірі 837 гривень, пише видання “На пенсії”.
У 2024 році прожитковий мінімум планують збільшити, а це означає, що збільшиться доплата до пенсії.
Хто з пенсіонерів може оформити доплату?
Для отримання такої щомісячної надбавки до пенсії громадянам слід відповідати таким критеріям:
досягти 80 років і більше;самостійно проживати;потребувати постійного стороннього догляду за станом здоров’я;отримувати пенсію за віком.Якщо громадянину виплачують пенсію, наприклад, за інвалідністю, він не матиме права на такий вид доплати. Необхідність постійного стороннього догляду має бути підтверджена висновками лікарів та підтверджена документально. В іншому випадку таку доплату можуть просто не нарахувати.
Окрім заяви, українці мають надати такий пакет документів:
висновок лікарсько-консультативної комісії) в якому зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду;паспорт;ідентифікаційний номер;витяг з Пенсійного фонду про те, що пенсіонер не отримує надбавки з догляду до пенсії.Крім цього, частині українських пенсіонерів та студентів хочуть підвищити державні виплати (пенсії та стипендії) на 20%.
Відповідний законопроєкт № 12300 «Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб» внесли у Верховну Раду.
Зараз на додаткові доплати до стипендій та пенсій мають право українці, які на постійній основі проживають у гірській місцевості.
Автори ж законопроєкту прагнуть забезпечити аналогічні права й для внутрішно переміщених осіб.
Наразі в населених пунктах зі статусом гірських у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській і Чернівецькій областях проживає 130,7 тисячі внутрішніх переселенців.
Для пенсіонерів і студентів з-поміж ВПО, які безперервно проживатимуть, працюватимуть або навчатимуться на денній формі в таких населених пунктах не менше як шість місяців, пропонується також встановити доплату до пенсій і стипендій у розмірі 20%.
Доплати встановлять, якщо більшість депутатів у Верховній Раді підтримають відповідний законопроєкт.