русский корабльнахуй
 
Технологічно  22 березня 2025 03:31 

Як захисти свій Telegram від зламу: поради від Мінцифри

підтримай автора: оригінал
16
872
0
Фото: Thomas Trutschel / Photothek / Getty Images
У Мінцифри розповіли про поширені шахрайства в Telegram та надали рекомендації, як убезпечити свій акаунт від фішингових атак і захистити особисті дані.
Понад 70% звернень на гарячу лінію цифрової безпеки Nadiyno.org пов’язані саме з випадками шахрайства в Telegram.
Про це розповіли у Міністерстві цифрової трансформації України і дали поради, як не стати жертвою фішингової атаки, повідомляє МА АСС з посиланням на УНН.
У відомстві наголосили, що навіть якщо акаунт у Telegram не містить чутливої інформації, його після зламу можуть використати для атак на інших користувачів.
Основні цілі шахраїв:
  • Фінансова вигода: зловмисники можуть звертатися до ваших контактів з проханням терміново переказати гроші або шантажувати вас, якщо знайдуть чутливу інформацію.
  • Компрометація контактів: викрадений акаунт використовують для розповсюдження фішингових посилань або шкідливого програмного забезпечення серед ваших знайомих.
  • Доступ до конфіденційної інформації: паролі, банківські реквізити, особисті документи або корпоративні дані можуть бути викрадені та використані для подальших атак.
  • Один із небезпечних методів викрадення акаунтів — перехоплення SMS-кодів. Ця техніка складна, але її можуть використовувати проти журналістів, активістів, політиків та інших публічних осіб.
    Ще один ризик — шкідливе програмне забезпечення. Так звані альтернативні Telegram-клієнти, які обіцяють додаткові функції, можуть містити віруси, що надають шахраям доступ не лише до акаунту, а й до всього пристрою.
    Власний акаунт у Telegram можна і необхідно захистити, акцентували у Мінцифри.
    Для цього треба:
    - увімкнути двофакторну автентифікацію (2FA) для додаткового захисту;
    - не переходити за підозрілими посиланнями та не завантажувати сторонні застосунки;
    - регулярно перевіряти активні сесії в налаштуваннях Telegram і виходити з невідомих пристроїв;
    - уникати використання SMS для авторизації, віддаючи перевагу паролям та двофакторній автентифікації.
    Як зазначили у Мінцифри, основний спосіб компрометації акаунтів у Telegram — фішингові атаки. Шахраї застосовують методи соціальної інженерії та технічні прийоми для обману користувачів. Додатково вони використовують OSINT (Open Source Intelligence) для збору інформації про потенційних жертв та створення персоналізованих атак.