Після зміни політичного ландшафту у США перед Україною постало важливе завдання — повернути підтримку американської адміністрації та відновити конструктивний діалог із президентом Дональдом Трампом.
Про це розповів Арсеній Яценюк в інтерв’ю LBC.
Для цього Україна має об’єднати зусилля з європейськими партнерами та Великою Британією. Переговорний процес можуть очолити:
Кір Стармер (прем’єр-міністр Великої Британії), Еммануель Макрон (президент Франції), Фрідріх Мерц (ймовірний канцлер Німеччини), Джорджія Мелоні (прем’єр-міністр Італії), Марк Рютте (генеральний секретар НАТО). Ця група може стати ключовим посередником у діалозі з адміністрацією США, допомагаючи виправити дипломатичні розбіжності, що виникли в останні роки. Щоб сформувати основу для майбутніх переговорів, українське керівництво має разом із партнерами надіслати чіткий сигнал до США, окресливши принципи, яких Київ ніколи не порушить:
Відмова від будь-яких територіальних поступок, Збереження суверенітету та незалежності, Неможливість компромісів із Росією, що суперечать національним інтересам України. На основі цих позицій можуть будуватися подальші переговори щодо підтримки України у військовій, економічній та дипломатичній площинах. Україна має пропонувати своє бачення шляхів досягнення миру, яке базується на принципах міжнародного права та безпеки. Визначення рамкових умов, у яких може бути розглянута мирна угода, стане запорукою збереження підтримки США та союзників.
Сьогодні Київ має діяти швидко й стратегічно, щоб запобігти можливим ризикам та забезпечити стабільну міжнародну підтримку у боротьбі за незалежність.