русский корабльнахуй
 
Новини  27 лютого 2025 18:00 

В Україні розширили перелік підстав для отримання статусу інвалідності

підтримай автора: оригінал
12
-
-
В Україні розширили перелік причин, що можуть бути підставою для отримання статусу інвалідності. Відтепер цей статус можуть отримати особи, які пережили незаконне утримання, катування або зазнали інших ушкоджень здоров’я внаслідок перебування в полоні під час збройної агресії проти України.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).
Згідно із законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338, ця підстава для встановлення інвалідності поширюється як на цивільних, так і на військовослужбовців.
Щоб отримати статус інвалідності, особа повинна пройти кілька етапів:
  • Підтвердження факту позбавлення особистої свободи. Для цього необхідно звернутися до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи при Міністерстві розвитку громад та територій України. У разі позитивного рішення дані про людину вносяться до Єдиного реєстру осіб, які зазнали незаконного ув’язнення, а також видається відповідний документ.
  • Оцінювання повсякденного функціонування. Лікуючий лікар або голова військово-лікарської комісії формує електронне направлення на оцінювання. Експертна команда оцінює стан здоров’я особи та обмеження у її життєдіяльності.
  • Отримання рішення. За результатами оцінювання людина отримує витяг із рішення експертної команди. У разі встановлення інвалідності також надаються рекомендації в рамках індивідуальної програми реабілітації (ІПР), що включають допоміжні засоби реабілітації, медичні вироби та необхідність отримання послуг у різних сферах життя. Ці рекомендації діють протягом усього періоду встановленої інвалідності.
  • Після отримання статусу інвалідності особа може скористатися державними програмами підтримки, зокрема:
  • отримати допоміжні засоби реабілітації через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю;
  • оформити пенсію або соціальну допомогу через Пенсійний фонд України чи органи соцзахисту;
  • отримати безоплатне санаторно-курортне лікування, якщо така потреба визначена експертною командою.
  • За словами міністерки праці та соціальної політики України Оксани Жолнович, від початку повномасштабного вторгнення РФ кількість українців з інвалідністю збільшилася на 300 тисяч. Загалом, на сьогодні в Україні кількість осіб з інвалідністю сягає 3 мільйонів.
    Ознайомитися з детальними нормативними документами можна за посиланнями:
  • Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи”;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338;
  • Процедура встановлення факту позбавлення особистої свободи.