русский корабльнахуй
 
НОВИНИ  20 лютого 2025 10:36 

На Буковині обговорили шляхи підтримки агробізнесу та перспективи кредитування НОВИНИ

підтримай автора: оригінал
9
-
0
У Чернівцях відбувся семінар у межах нового етапу кампанії «Заплануй зростання бізнесу з Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві».
Про це повідомляють у Чернівецькій ОДА.
Серед ключових тем обговорення — роль Фонду у сприянні розвитку малого агробізнесу та дієвість урядової Програми часткової компенсації вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки. Учасники обмінялися думками щодо того, наскільки ефективно працює ця ініціатива, за яких умов агровиробники можуть розраховувати на гарантії Фонду під час отримання кредитів, а також як спростити процедуру подання заявок.
Особливу увагу приділили можливості для малих фермерських господарств отримати безкоштовну послугу з розробки інвестиційного бізнес-плану від компанії «Агріаналітика», що співпрацює з Фондом. Така підтримка сприяє швидшому погодженню кредитів у банках-партнерах.
Зручний формат новин у нашому Telegram
Під час обговорення кредитних питань банківські фахівці розповіли про основні фактори, які впливають на ухвалення рішень щодо надання позик, попит на кредити для купівлі землі та можливості спрощення умов для агровиробників. Окремо порушили питання державної підтримки у вигляді компенсації за працевлаштування безробітних, внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій.
«Розвиток малого та середнього бізнесу є основою економічної стабільності регіону. Завдяки Комплексній програмі підтримки розвитку сільського господарства Чернівецької області на 2023–2027 роки та Програмі розвитку малого та середнього підприємництва на 2025–2027 роки створюються сприятливі умови для доступу до фінансування та модернізації виробництва. Наша мета — допомогти бізнесу не лише подолати виклики, а й вийти на новий рівень розвитку», — зазначила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
Довідково: Відповідно до Комплексної програми підтримки розвитку сільського господарства Чернівецької області на 2023–2027 роки сільськогосподарські підприємства, фізичні особи-підприємці та фермерські господарства можуть отримати компенсацію до 50% вартості обладнання для молокопереробних та м’ясопереробних цехів, забійно-санітарних пунктів та підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (без урахування ПДВ), але не більше 500 000 гривень за одиницю обладнання. Для отримання компенсації необхідно подати пакет документів до управління агропромислового розвитку Чернівецької ОВА до 1 жовтня 2025 року.
Крім того, у межах Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2025–2027 роки підприємці регіону можуть розраховувати на відшкодування частини відсотків за інвестиційними кредитами в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Для участі у програмі суб’єкти господарювання мають бути зареєстровані та вести діяльність у Чернівецькій області, перебувати на обліку в територіальних органах Державної податкової служби та не мати заборгованості перед бюджетом.