Український уряд прагне створити єдиний логістичний простір, щоб люди, товари та послуги швидко переміщувалися в обидва боки від кордону.
Для цього, зокрема планують побудувати 17 нових пунктів пропуску до 2030 року, розповів 11 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Також до цього часу влада планує оновити 29 вже існуючих пунктів пропуску.
Крім того, уряд хоче реалізувати такі заходи для покращення перетину кордону:
«Транспортний безвіз» із ЄС, завдяки якому українським перевізникам більше не потрібні окремі дозволи. Минулого року автомобільним транспортом Україна експортувала товарів на 14,7 млрд доларів, що на 5% більше, ніж у 2023 році. Запуск спільного митного та прикордонного контролю на кордонах з ЄС. Кабмін розраховує, що цього року запуститься пілотний проєкт на українсько-польському кордоні. Система єЧерга, яка працює на 28 пунктах пропуску. Загалом від старту єЧерги зафіксовано майже 1,7 млн перетинів кордону за допомогою цього сервісу. Український морський коридор. За півтора року його роботи транспортували вже більш як 100 млн тонн вантажів до 53-х країн світу. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну повітряний простір над Україною був закритий з міркувань безпеки. Через що використання автомобільного і залізничного транспорту та відповідної інфраструктури значно зросло.
Наприкінці листопада минулого року уряд опублікував проєкт Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським союзом та Молдовою до 2030 року. Вона передбачала реконструкцію 11 пунктів перетину з Молдовою, шести з Польщею, трьох зі Словаччиною, пʼяти з Румунією і трьох з Угорщиною.