русский корабльнахуй
 
Здоров'я  Сьогодні 17:12 

Сотворили чудо! У Чернівцях медики обласної лікарні врятували життя чоловікові, якому ножем вдарили у серце

підтримай автора: оригінал
2
321
1
Завдяки командній роботі медиків вдалося врятувала життя 29-річному пацієнтові, якого у критичному стані «швидка» доправила до Чернівецької обласної лікарні. Чоловік надійшов із ножовим пораненням у саме серце.
Діагностика у приймальному відділенні тривала 10 хв. (чергова лікарка Оксана Гаврилюк). Рентген органів грудної клітки показав стороннє тіло в проєкції лівого шлуночка, кров у плевральній порожнині. УЗД серця, плевральних синусів, черевної порожнини – кров у перикарді (тампонада) та в плевральній порожнині. Потерпілого з приймального відділення доставили безпосередньо в операційну, повідомляє у Фейсбук ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня".
Серце зупинялося двічі
Одним із найскладніших етапів операції було зашивання проникаючої рани лівого шлуночка на працюючому серці за інтенсивної кровотечі. Під час операції двічі зупинялося серце, у зв’язку з чим здійснювали прямий масаж серця, комплекс реанімаційних заходів. Серцевий ритм вдалося відновити, рана серця зашита спеціальними швами.
Операційна бригада рятівників життя:
Василь Яцків, Заслужений лікар України, доцент, завідувач відділення торакальної хірургії;
Віктор Гордіца, старший черговий хірург зміни;
Іван Фонарюк, лікар-інтерн;
Анна Микитчук, операційна медсестра;
В’ячеслав Герман, анестезіолог.
Після операції пацієнт перебував у відділенні інтенсивної терапії. Післяопераційний період перебігав без ускладнень, рана загоїлася первинним натягом. Пацієнта виписали у відносно задовільному стані для амбулаторного лікування.
В’ячеслав ГЕРМАН, лікар-анестезіолог:
«У пацієнта фактично була дірка у серці, крововтрата – понад літр. Реанімаційні заходи під час оперативного втручання були командною роботою. Грудна клітка була відкрита, тому торакальні хірурги робили прямий масаж серця. Моїм завданням було компенсувати кров, без чого завести серце було б неможливо.
Досвід роботи з ножовими пораненнями особисто у мене був, і не завжди він закінчувався успішно. Пригадую випадок. Пацієнт, перебуваючи під дією алкоголю, на операційному столі самостійно витягнув ніж. Вибіг у коридор. Крові було, як у фільмах Тарантіно: розбризкувалося по операційній, коридору. За кілька секунд пацієнт був знекровлений і помер. Ми не встигли нічого зробити».
Василь ЯЦКІВ, завідувач відділення торакальної хірургії:
«Ножові поранення у серце у практиці лікаря зустрічаються не дуже часто з однієї причини: такі пацієнти, як правило, не доживають до того, щоб їх довезли до лікарні. У Чернівецькій області у середньому відбувається 2-3 такі операції на рік.
Ситуація для нас, медиків, була «адреналіновою». Адже зупинити кровотечу на серці, що працює, стандартними методами не можливо. Коли забирається згусток із міокарда, відновлюється активна кровотеча, яка є дуже інтенсивною. Зупинка серця настала після того, як воно було зашите. Завдяки реанімаційним заходам серце завелося, але знову відновилася кровотеча. Довелося додатково зашивати спеціальними швами.
Надалі таких хворих спостерігають як пацієнтів з інфарктом міокарда. У цьому випадку було пошкодження самого міокарда, гематома, некротичні зміни. Якщо пацієнт дотримуватиметься реабілітаційних заходів, у нього є шанс на повноцінне життя».