русский корабльнахуй
 
НОВИНИ  Вчора 19:30 

Половина українців вважають, що ситуація в країні розвивається в неправильному напрямку - опитування НОВИНИ

підтримай автора: оригінал
1
-
0
Серед українців зростає недовіра до загальної ситуації: 49% вважають, що розвиток подій у країні йде в неправильному напрямку.
За результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI), майже половина українців (49%) вважають, що ситуація в Україні розвивається в неправильному напрямку.
Лише 35% респондентів висловили думку, що ситуація йде в правильному напрямку.
Серед основних проблем, які турбують українців, респонденти вказують на погіршення в ряді сфер життя за останній рік. Зокрема, 80% опитаних відзначили погіршення економічної ситуації в країні, 62% – політичної, а 60% – матеріального становища своїх родин. Крім того, понад половина респондентів вважає, що загальна згуртованість українців (55%) та стан здоров’я населення (54%) також погіршилися.
Щодо основних загроз, українці найчастіше вказують на економічні проблеми, зокрема зростання цін (33%) та економічну кризу (32%). Також важливими для громадян є безпекові загрози, серед яких посилення обстрілів (27%) та подальше захоплення територій (25%).
Особливу тривогу серед населення викликає психоемоційний стан. Виявилося, що найбільше українців турбують переживання за втрату близької людини (40%), а також проблеми зі здоров'ям (31%) та матеріальним становищем (29%). Також значною мірою на емоційний стан впливають новини та події в Україні (23%), а також мобілізація близьких до ЗСУ (23%).
Попри складну ситуацію, більшість українців зберігають оптимізм щодо майбутнього України. 71% респондентів висловлюють надію на краще майбутнє, а 69% вірять у здатність України відбити напад Росії. Більшість опитаних також відчувають позитивні емоції щодо своєї країни – 68% вважають, що мають надію на майбутнє, і 44% відчувають гордість за свою країну. Це свідчить про високий рівень патріотизму та стійкість громадян.
Опитування проводилось по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій, з 20 листопада по 4 грудня 2024 року. Всього було опитано 2000 жителів України віком від 18 років і старше.