20 січня на спецлінію «102» надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі у вбиральні ліцею виявлено пляшку з невідомою речовиною, яка вступила в хімічну реакцію.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Прибувши на місце події, співробітники Чернівецького районного управління поліції ретельно обстежили територію та виявили у вбиральні розплавлену пластикову пляшку з якої витекла невідома речовина.
Внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Співробітники поліції спростовують будь-яку інформацію про вибух внаслідок цієї події, що поширюється в інтернеті.
Поліціянти Буковини наголошують неповнолітнім на неухильному дотриманні правил особистої безпеки. Також закликаємо батьків уважно слідкувати за дозвіллям своїх дітей, яке вони проводять в мережі Інтернет.
До слова, у Чернівецькому ліцеї №12 стався небезпечний інцидент через вплив соцмереж. Семикласники вирішили випробувати популярний у TikTok “рецепт” вибухової суміші та виготовили її у пластиковій пляшці.
Вибухонебезпечну речовину вони занесли до шкільного туалету, де пляшка почала шипіти та роздуватися, передає molbuk.ua.
Як розповіла директорка ліцею Руслана Бабух, адміністрація оперативно перекрила вхід до туалету та викликала правоохоронців і швидку допомогу:
“Ми два тижні тому у школі мали неприємну ситуацію через небезпечний контент із соціальних мереж. Наші діти, семикласники, надивилися TikTok і зробили “бомбочку” з вибухової суміші у пет-пляшці. Вони занесли її в туалет. Це почало шипіти, пляшка роздувалася. Ми дуже злякалися. Перекрили вхід у туалет і викликали поліцію. За 7-10 хвилин приїхала поліція, швидка допомога. Двоє поліцейських зайшли у туалет, щоб забрати пляшку. Вона вибухнула в руках в одного з поліцейських, добре, що ніхто не постраждав”, – розповіла директорка.
Школярі пояснили, що не мали злого умислу, а лише хотіли провести “експеримент”, який побачили у соцмережах.
“Учні потім розповіли, що так хотіли пожартувати і побачити, що з цього буде. Причому це діти з хороших сімей. Нічого поганого про них сказати не можу”, – додала Руслана Бабух.
Адміністрація ліцею наголошує на серйозному впливі соціальних мереж на дітей і закликає батьків пояснювати підліткам ризики.
“Діти не можуть розрізнити позитивне і негативне. Вони не бачать межі. Вважають, якщо це доступно для всіх в інтернеті, то це дозволено робити. Тому ми дуже просимо батьків пояснювати дітям про небезпеку в соціальних мережах, говорити з ними, спілкуватися на ці та інші теми щодо соцмереж”, – підсумувала директорка.