Міністерство соціальної політики України роз'яснило, що кошти, отримані за програмами «Національний кешбек» та «Зимова єПідтримка», не враховуватимуться при розрахунку сукупного доходу родини для призначення субсидій.
Таке роз’яснення надали у Міністерстві соціальної політики України, передає Укрінформ.
Зміни були внесені в законодавство постановою Кабінету міністрів від 5 грудня 2024 року (№ 1384). Відтепер ці одноразові державні грошові допомоги не будуть впливати на середньомісячний дохід сім'ї при обчисленні права на субсидії.
Ці програми передбачають перерахування коштів на карткові рахунки отримувачів допомог, і в багатьох людей виникали запитання щодо того, чи враховуються ці кошти при обчисленні доходів для отримання субсидії. Міністерство заспокоїло: вони не будуть впливати на призначення житлової допомоги.
Нагадаємо, що з 29 січня внутрішньо переміщені особи можуть подати заявки на субсидії для оренди житла.
Це додаткова фінансова допомога родинам, які змушені орендувати житло після того, як втратили своє через російську агресію та окупацію.
Про це повідомила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі національного телемарафону «Єдині новини». За її словами, новий механізм підтримки ВПО передбачає, що для отримання субсидії на оренду житла необхідно оформити офіційний договір оренди, що захистить як орендаря, так і орендодавця.
"Ми передбачили, що офіційний договір оренди квартири дозволяє визначити права та обов'язки сторін, що гарантує захист від безпідставного виселення орендаря, а також своєчасне отримання орендодавцем орендної плати та комунальних платежів", – зазначила Оксана Жолнович.
Хто може отримати субсидію?
Право на субсидії мають внутрішньо переміщені особи, які:
Проживають на територіях, де ведуться бойові дії або в окупованих регіонах.Втратили своє житло через знищення чи пошкодження квартири, яка стала непридатною для проживання.Не мають іншого житла на підконтрольній території України.Якщо вартість оренди житла перевищує 20% сукупного доходу родини.Також важливо, щоб орендар і орендодавець не були родичами між собою. Орендар не може отримувати допомогу на проживання для ВПО, а орендодавець не може одночасно отримувати компенсацію за програмою «Прихисток».
Як розраховуватиметься субсидія?
Розмір субсидії на оренду житла розраховується індивідуально для кожної родини. Це враховує середній дохід на одну особу в родині, кількість членів сім'ї та вартість оренди житла в конкретному регіоні. Крім того, механізм передбачає покриття податків, які має сплачувати орендодавець, таких як податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та військовий збір.
Як подати заявку на субсидію?
Подати заявку на субсидію можна двома способами:
Офлайн: звернувшись до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ) або центру надання адміністративних послуг.Онлайн: через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток. Для цього необхідно мати електронний підпис як у орендаря, так і у власника житла.Цей новий механізм фінансової підтримки допоможе забезпечити внутрішньо переміщених осіб житлом у складний для них час та зменшити фінансове навантаження на родини, що втратили своє майно через війну.