Зображення: Skeiron/фейсбук
Команда фахівців завершила співпрацю з Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини у проєкті цифрового документування синагог на території Чернівецької області, який здійснювався за фінансової підтримки Ukraine Art Aid Centre.
У рамках цього проєкту експерти оцифрували діючу синагогу «Бейт-Тфіла Біньямін», а також колишні синагоги «Ґройсе Шіл» у Чернівцях і Нову Велику синагогу у Новоселиці. У такий спосіб були отримані цінні дані для подальшої дослідницької та пам’яткоохоронної роботи, повідомили на сторінці фахівців у фейсбук, пише Медіа агентство АСС. Лазерне 3D-сканування дозволяє фіксувати деталі стінописів із високою точністю, що не лише сприяє створенню документальної бази даних для поточного вивчення, але й створює передумови майбутньої реставрації.
У часи збройного конфлікту, коли культурні пам'ятки зазнають загрози знищення, методи лазерного 3D-сканування виступають незамінним інструментом для деталізованої фіксації архітектурної спадщини.
Сьогодні в Україні залишилося лише кілька синагог зі стінописами, кожна з яких є цінним джерелом інформації про релігійні та соціальні аспекти єврейського життя в минулому. Ці споруди є важливими об'єктами наукових досліджень і потребують збереження. Лазерне 3D-сканування дозволяє фіксувати деталі стінописів із високою точністю, що не лише сприяє створенню документальної бази даних для поточного вивчення, але й створює передумови майбутньої реставрації.